پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨

 

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با ماندرگار دانستن كار در راه خدا گفت: مسجد سازی و مدرسه سازی، همانند ساختن خانه در بهشت است و خدمت به كشور و انسانیت محسوب می شود

حجت الاسلام والمسلمین 'سید محمد شاهچراغی' روز چهارشنبه در نشستی با مسوولان آموزش و پرورش  نوسازی مدارس استان افزود: تجلیل از خیرین یعنی تجلیل از مبانی اعتقادی و تجلیل از سنت حسنه كه در زمینه انفاق، نیكی و خیرات است.

وی مدرسه سازی را یك توفیق از جانب خداوند دانست و گفت: انسان در زمان تولد ناقص، برهنه و بدون علم و دانش است اما باید كامل از دنیا برود و وقتی از لحاظ علم و ایمان به درجه والا رسید برای دیگران اسوه حسنه می شود.

شاهچراغی حضرت فاطمه زهرا (س) را بهترین اسوه‌ حسنه برای زنان و مردان دانست و افزود: فاطمه زهرا (س) می گوید من از دنیای شما سه چیز را دوست دارم كه شامل نگاه كردن با دقت و عاشقانه به صورت رسول الله (ص) كه نشان دهنده ولایت مداری و ولایت پذیری ایشان است، خواندن مستمر قرآن و انفاق در راه خدا است.

وی گفت: مؤمنان باید از ولایت پذیری، مانوس بودن با قرآن خدا و عمل به آن و نیز انفاق و انفاق خالصانه در راه خدا، زهرای اطهر (س) را اسوه و الگو خود قرار دهند.

شاهچراغی تجلیل از خیرین را ضروری خواند دانست و گفت: خیرین مدرسه ساز استان سمنان باید به طور شایسته تجلیل شوند.

امام جمعه سمنان گفت: هر انسان می تواند بعد از خودش یك سوم مال خود را برای خود وصیت و به دست خود هزینه كند و اموالی كه انسان خود هزینه كند صوابش بیشتر است