پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 
 

نصب 2000 دستگاه بخاری برقی تابشی در مدارس آذربایجان غربی

منبع " روابط عمومی اداره کل نوسازی ٰ توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجان غربی

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان فریبرز اسمعیل زاده  در نشت خبری شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز که در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش برگزار شد در طی اعلام خبری  افزود"

اولویت اصلی و برنامه کاری در سال 93 تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در استان بوده که رویکرد اصلی برگزاری شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز نیز تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است.

 اسمعیل‌زاده استانداردسازی سیستم‌های گرمایش مدارس استان را از دیگر اولویت‌ها عنوان و تصریح کرد: سال گذشته به صورت جدی با تصویب اعتباراتی که از طرف مجلس اختصاص یافت استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس انجام شد. وی با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود طی امسال و سال آینده تمام بخاری‌های نفتی از مدارس استان جمع‌آوری شود، خاطرنشان کرد: در این راستا سال 92 نزدیک به پنج میلیارد تومان اعتبارات ملی در قالب طرح استانداردسازی سامانه گرمایشی به استان اختصاص یافت.

مدیر کل نوسازی مدارس استان  ادامه داد: حدود یک‌هزار و 900 دستگاه بخاری برقی تابشی در مدارس استان نصب شده و حدود 2 هزار دستگاه نیز امسال برای نصب در مدارس تهیه شده است. وی با بیان اینکه 9 هزار کلاس درس از 23 هزار کلاس درس کل استان از بخاری نفتی استفاده می‌کنند، ابراز داشت: حدود 3 هزار کلاس درس در مدارس استان یک تا سه کلاسه روستایی بوده و راه‌اندازی سیستم موتورخانه از نظر فنی و اقتصادی توجیه ندارد که با هماهنگی سازمان نوسازی مدارس کشور از بخاری برقی تابشی در این مدارس استفاده می‌شود.

 اسمعیل‌زاده افزود: استانداردسازی سیستم گرمایشی 6 هزار کلاس درس باقیمانده باید با راه‌اندازی سیستم موتورخانه یا پکیچ انجام شود که استانداردسازی سیستم گرمایشی حدود 250 مدرسه با حدود یک هزار کلاس درس انجام شده و در حال اجرا است. مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی متذکر شد: با توجه به 80 میلیارد تومان اعتباری که برای حذف بخاری‌ها و استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان مورد نیاز است سعی می‌شود با پیگیری تامین اعتبارات در سال 93 و 94 بخاری‌های نفتی از تمام مدارس حذف شود