پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 

نشست مطبوعاتي مديركل نوسازي مدارس استان اردبيل با رسانه ها و مطبوعات  

مهندس وحدتی‌پور مدير كل نوسازي مدارس استان روز شنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه و خبرنگاران در آستانه برگزاری پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز اظهار داشت: 340 پروژه در قالب یک هزار و 389 کلاس درس توسط خیرین و افراد نیکوکار احداث شده و به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

 

ايشان وجود خیرین و مشارکت آنها را در کار خداپسندانه ساخت مدرسه را یک حرکت بی‌بدیل و بی‌نظیر در تاریخ این کشور توصیف کرد و یادآور شد: ما با تمام وجود و توانمان در خدمت خیرین هستیم چرا که معتقدیم توسعه فرهنگ مشارکت خیرین و احیای سنت حسنه احسانات فواید و ثمرات بسیاری را به همراه دارد.

وحدتی‌پور تصریح کرد: بزرگترین اهداف در این راستا تکریم از انسان‌های آسمانی است تا از چهره‌های به نام همچون حسنعلی علیپور خیر نام آشنای کشور تجلیل و تکریم شود چرا که آنها دنیا و مادیات خود را برای ابدیت به معامله گذاشتند و کار ابدی کردند که نوعی وارستگی از دنیا و ظواهر آن است.

وی گفت: چنین حرکت خیر‌خواهانه از دست همه بر‌نمی‌آید چرا که با دست به جیب شدن، علیپور‌ها توانستند دنیای جاودانه‌ای را برای خود خلق کنند که در آن سخن از ملکوت است نه ملک ظاهری.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل متذکر شد: اگر مدرسه را محل عبادت و کار معلمی را کار عاشقانه بدانیم حرکتی که خیرین انجام دادند حرکت متعالی در مسیر عبودیت و عشق‌بازی با خداوند است که همه مادیات را کنار گذاشته و برای گذر از دنیای فانی تنها به آخرت خود فکر کردند.