پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 

نشست مطبوعاتي مديركل نوسازي مدارس استان اردبيل با اصحاب رسانه ها و مطبوعات

 مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس اردبیل گفت : 322 باب مدرسه با مجموع یک هزار و 322 کلاس پس از پیروزی انقلاب تاکنون توسط افراد نیکوکار در نقاط مختلف این استان ساخته شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان اردبيل ، یاور وحدتی پور ، روز شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود : علاوه بر این دو واحد آموزشی شبانه روزی ، شش باب نمازخانه ، دو باب کتابخانه ، یک باب آزمایشگاه و یک باب کارگاه در این مدت با هزینه افراد خیر در نقاط گوناگون استان اردبیل ساخته شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی اظهار کرد : ساخت 30 پروژه مدرسه سازی نیز با مجموع 153 کلاس درس با تقبل هزینه افراد خیر در استان اردبیل آغاز شده و عملیات اجرایی آنها در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد : تاکنون 15 جشنواره خیران مدرسه ساز در استان اردبیل برگزار شده که مجموع تعهدات تقبل شده از سوی افراد نیکوکار در آنها 208 میلیارد تومان است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه اردبیل طی 18 اردیبهشت ماه جاری در مجتمع کوثر اردبیل تصریح کرد: علاوه بر این جشنواره های کلی، تاکنون سه جشنواره خیرین مدرسه ساز بانوان نیز در اردبیل اجرا شده که تعهداتی را در پی داشته است.

 

مديركل نوسازي گفت : مجموع تعهدات و مشارکت های افراد خیر در این جشنواره ها پس از پایان جشنواره خیران مدرسه ساز در شهر اردبیل اعلام خواهد شد.

اردبیل از جمله استان های پیشرو در زمینه مشارکت افراد نیکوکار در کار پسندیده مدرسه سازی است. شادروان "حسنعلی علیپور" از چهره های مطرح خیر مدرسه ساز ایران اهل این شهرستان است که با بخشش تمام دارایی های مادی خود در راه مدرسه سازی و ساخت 72 مدرسه در نقاط گوناگون استان اردبیل نشان "خورشید خیران مدرسه سازی" را دریافت نمود.