پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 
آيت‌الله مرتضي مقتدايي در نشست مشترك حوزه‌هاي علميه و آموزش و پرورش كه در راستاي پيگيري مطالبات مقام معظم رهبري از اين دو نهاد در سالن جلسات مركز خدمات حوزه علميه قم برگزار شد، با اشاره به سفر مقام معظم رهبري به قم ‌اظهار داشت: اين سفر هم از نظر استقبال گسترده و پرشور مردم از رهبري و هم از نظر اينكه خود ايشان علاقه وافري به اين سفر نشان دادند، بسيار پرخير و بركت و بي‌‌بديل بود.
وي افزود: علاقه ايشان به اين سفر از اين نظر بودكه خودشان يك فرد حوزوي هستند و علاقه بسياري به حوزه داشتند و به همين دليل اين سفر 10 روز طول كشيد و اين مدت سفر كم نظير بود.
مدير حوزه‌هاي علميه با تاكيد بر اينكه سخنان رهبري در سفر به قم بسيار سنجيده، باارزش و حكيمانه بود،‌ خاطرنشان كرد: اين فرمايشات در سفر به قم مي‌تواند مبنايي براي حركت‌هاي آينده كشور باشد.
وي تصريح كرد: اگر سخنان و بيانات ايشان در حوزه مبناي كار قرار گيرد، مي‌تواند در بسياري از مسايل كارگشا باشد.
آيت‌الله مقتدايي افزود: در اين راستا امروز نهادهاي متعددي در حوزه مشغول كار شدند تا سخنان و فرمايشات ايشان را در سفر به قم محوربندي كرده و در دستور كار قرار دهند.
وي با اشاره به اينكه در جلسات رهبري با جامعه مدرسين، مطالب فراواني راجع به حوزه و آموزش و پرورش بيان شد، گفت: مطالب ايشان در جلسات جامعه مدرسين بسيار باارزش بود كه مي‌تواند راهگشا بوده و منشوري براي حركت در مسير حوزه و آموزش و پرورش در راستاي همكاري‌هاي اين دو باشد.
مدير حوزه‌هاي علميه با بيان اينكه برخي از سخنان رهبري محوربندي و استخراج شده است، گفت: حدود 17 مورد از اين محورها پياده و آماده شده است.
وي با بيان اينكه ارتباط حوزه و دانشگاه جزو اعتقادات مقام معظم رهبري است، اظهار داشت: حتي اگر همه فعاليت‌ها تعطيل شده و روي اين فرمايشات سرمايه‌گذاري كنيم ارزش بسياري دارد.
آيت‌الله مقتدايي با تاكيد بر اينكه در اينگونه جلسات بايد حركتي در راستاي مطالبات رهبري از حوزه و آموزش و پرورش انجام شود، بيان داشت: در اين راستا بايد سند چشم اندازي تهيه شود كه در چه موقعيتي هستيم و به كجا بايد برسيم