پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، نشست مجمع خیرین مدرسه ساز با استاندار خوزستان جناب دکتر حجازی برگزار شد .
در این نشست ابتدا مهندس فرحبخش مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از استاندار خوزستان برای برپایی این نشست ، به مواردی از توجه مسئولین خدوم نظام اسلامی اشاره کرد و گفت : از حضرت امام خمینی (ره) باید به خوبی یاد کرد و درس گرفت که جایگاه خاصی برای کار خیر و خیرین قائل بودند همچنین از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز باید الهام گرفت که در همه موارد مشوق اصلی خیرین مدرسه ساز کشورهستند در همه حال آنها را با آغوش باز به حضور می پذیرفته اند.
مهندس فرحبخش به نشست های سالانه خیرین مدرسه ساز با ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و افزود : هر ساله شاهدیم که مجامع خیرین مدرسه ساز در نشستی با ریاست جمهوری آمادگی خود را برای خدمت رسانی به کشور ایران اسلامی اعلام داشته اند .
ایشان گفت : جامعه خیرین همیشه مورد توجه علما بوده اند و علمای بزرگ کشور خیرین را همواره انسانهایی بر شمرده اند که با مال خود در راه خدا ایثار می کنند .
مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان سیرتحولی جشنواره های خیرین مدرسه ساز را از ابتدا تاکنون بسیار خوب توصیف کردند و افزود : بحمدالله سیر صعودی جشنواره ها و تعهداد خیرین قابل توجه بوده به طوری که از 500 میلیون تومان اولین جشنواره شروع و تا 105 میلیارد تومان رسیده است که پا به پای منابع دولتی پیش رفته است  در زمینه های مختلف این کمکهای صورت گرفته است .
خوزستان در همه زمینه ها اول بوده که مهمترین آن ولایت مداری وولایت مطلقه فقیه است و نمونه ای دیگر پیشرو بودن در مبحث کار خیر و خدمت رسانی در ساخت فضاهای آموزشی است که با حضور خیرین مدرسه ساز تجلی یافته است .
انشاالله که این مقام برتر در سطح کشور ادامه یابد و شاهد حضور حضرتعالی در این جشنواره ها باشیم .
در ادامه آقای حاج عبدالنبی دفتری رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز را یک تشکل مردمی دانست که توانسته است با توجه به مشکلات پس از جنگ موانع زیادی را بر سر راه ساخت و ساز فضاهای آموزشی بردارد .
انتظار صحیح این است که دولتمداران استان توجه بیشتری به خیرین داشته باشند که از آن جمله می تواند حضور استاندار در جشنواره های بزرگ خیرین مدرسه ساز استان است ما توانسته ایم در سالهای گذشته فعالیت های خوبی داشته باشیم که برای نمونه در یک روز تولد حضرت زهرا (س) پنج پروژه به نیت پنج تن آل عبا کلنگ زنی شده که متعاقب آن نیزپنج پروژه دیگر در ایام فاطمیه به زمین زده شد .
ما در چند ماه گذشته قریب به 6 میلیارد تومان فضای آموزشی افتتاح و به بهره برداری رسانده ایم .
بار دیگر تاکید می کنم که همانطور که در جشنواره های شهرستانی به خوبی شاهد حضور فرمانداران هستیم که جای تقدیر دارد ولی انتظار بیشتر از حضرتعالی می رود که انشاالله در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان حضور یابید .
در ادامه خانم صالحپور ضمن تقدیر از استاندار خوزستان برای اینکه وقتی را برای خیرین و اعضای محترم مجمع خیرین مدرسه ساز استان قرار دادند،تقدیرکرد وافزود: این نشان از اهمیت دادن حضرتعالی به انجام کار خیردراستان است.
همانطور که همکاران گفتند : مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان چند سالی است که مقام برتر جشنواره های کشوری را دارد و بنده نیز افتخار می کنیم که عضوی از این مجمع بزرگ هستم .
همچنین این افتخار را دارم که به عنوان مسئول ستاد بانوان خیر استان خوزستان و 4 استان همجوار دیگر از جمله بوشهر ، کهگلیویه و بویراحمد ، ایلام و فارس و خوزستان نیز هستم که به عنوان یک خوزستانی مسئولیت این استانها را نیز دارم .
خیرین خوزستان در بخش خانمها مقام اول جشنواره ها را دارند که توانسته است که هشتمین جشنواره بانوان خیر را برگزار نمائید که در مقایسه با تهران بسیار جلوتر است .
یکی از عواملی که خوزستان توانسته جلوتر برود و در سطح کشور برتر شود ، حضور خانمها در این جشنواره ها است اگر چه همه این تلاشها برای ساختن مدرسه در سطح کشور است ولی این مقایسه ها به نوعی رقابت بیشتردر کارخیر را باعث می شود. ما در خوزستان زنانی را شاهدیم که دیه فرزندان خود را صرف مدرسه سازی می کنند اگر چه از کمترین اسباب و اثاثیه منزل برخوردار نیستند .
هدف این است که این گونه زنان را معرفی کنیم که جامعه علاوه بر شناخت این زنان برزگوار خود نیز قدم در راه خیر بگذارند . در انتهای این نشست استاندار خوزستان نیز ضمن خیرمقدم به مدیر کل و مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان گفت: من تشکر می کنم از مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان و با عث افتخار که یک سوم جمعیت تهران را ندارد با استانی 12 میلیونی پایتخت رقابت می کند که واقعاً جای تقدیرو تشکر دارد .
این ایثارگری و وفاداری به دین اسلام، توسط خوزستانی هادر طول تاریخ زبانزدبوده است که از خونگرمی و میهمانورزی این مردم شروع می شود تا به جایی که تمام اندوخته های خود را که طی سالها بدست آورده اند به صورت تعهدات بزرگ در راه مدرسه سازی هزینه می کنند که بسیار جای شکر دارد . این ایثارمانند یک شهیدی است که در راه خدمت به کشور و دین خود در مقابل تیردشمن سینه سپرمی کند وجان می دهد و شهید میشود تا از انقلابش محافظت کند .
خیرین انسانهای خود ساخته ای هستند که خداوند به آنها توفیق خدمت رسانی به جامعه را داده است . انشاالله که این خدمات ذخیره آخرت آنها خواهد بود . امید است که خداوند به همه این توفیق را بدهد به آنهایی که مال زیادی دارند ولی نمی توانند قطره ای از آن را در راه خیر صرف کنند .
در جامعه های پزشکی و جامعه های دیگر توانایی های مالی های خوبی وجود دارد که می توانند در این کار ارزشمند وارد شوند .
بنده افتخار می کنم که در جشنواره های خیرین مدرسه ساز به حضور خیرین ارجمند برسیم . ما وظیفه داریم در مقابل این همه ایثارگری حضور یابیم و عرض ارادتی به خیرین داشته باشیم و در جشنواره های شما حضوربا افتخارشرکت کنیم. به فرمانداران نیز بار دیگر تاکید خواهم کرد که همه حضور پر رنگتری داشته باشند حتی اداره کل ارشادهم باید در این کارعظیم شریک شودو در این موارد نیکوکاری  کمک کند .خصوصا در بخش اطلاع رسانی و مطبوعاتی سنگ تمام بگذارد .
امیدواریم که خداوند شما را در این راه پرفیض که شروع کرده و قدم برداشته اید یاری رساند وهرروز شاهدآن باشیم که جمعی بیشتری در آینده به شما افزوده شود .