پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان كرمانشاه  ، در آستانه برگزاري سيزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان ، جمعي از خيرين مدرسه ساز و اعضاي ستاد برگزاري سيزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان با آيت الله علما نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمانشاه ديدار كردند.

 آيت الله ' مصطفي علما' در نشستي با كاركنان اداره نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان كرمانشاه و جمعي از خيرين مدرسه ساز گفت: امروز دانش آموزان كشور بايد همه امكانات روز دنيا را در اختيار داشته باشند چون آنها توانايي استفاده از آنها را دارند.
وي افزود: آينده كشور و آينده فناوريهاي مدرن كشور همچون هسته اي و هوا و فضا وابسته به دانش آموزان امروز است و ما بايد از هيچ امكاناتي براي آنها فروگذار نكنيم.
وي در ادامه اظهار داشت: دور سوم سفر رييس جمهوري به استان كرمانشاه بسيار بابركت بود و در بخش فرهنگي بخصوص آموزش و پرورش بودجه هاي خوبي در نظر گرفته شد و بايد از اين موقعيت استفاده كرد.
وي گفت: البته نياز به خيرين مدرسه ساز هميشه وجود دارد كه آنها با كمكهاي خود در بخش مدرسه سازي نواقص را رفع كنند و البته ساخت چند مدرسه علوم ديني خواهران در دست اقدام است كه نياز به خيرين مدرسه ساز را مي طلبد.

مدير كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان كرمانشاه نيز گفت: در سالهاي اخير 670 مدرسه شامل دو هزار و 900 كلاس درس در استان كرمانشاه ساخته شده كه 900 ميليارد ريال آن توسط منابع دولتي و 5/12 ميليارد ريال توسط خيرين مدرسه ساز تامين شده است.
'رضا درويشي' افزود: در سفر اخير رييس جمهور به كرمانشاه كه با بركات زيادي همراه بود چند طرح در زمينه نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس مصوب شده كه مي توان به ساخت 16 باب استخر سرپوشيده، 150 باب نماز خانه، سالن هاي ورزشي، كتابخانه و نيز سامان دهي سيستم سرمايشي و گرمايشي يك هزار كلاس درس ظرف يكسال اشاره كرد.