پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان، مرتضی رییسی در جمع مسوولان نوسازی مدارس و روسای آموزش و پرورش شهرستان های تابع استان خوزستان اظهار داشت: با تلاش کارکنان اداره کل نوسازی مدارس خوزستان کمبود فضاهای آموزشی استان برای استقرارپایه ششم ابتدائی تا پایان شهریور ماه امسال مرتفع خواهد شد .

وی پس از استماع نظر و پیشنهادهای روسای آموزش و پرورش در مورد کمبود فضا در خوزستان خاطرنشان ساخت: برای ساخت و تامین فضای مورد نیاز اجرای سیستم جدیدآموزشی کشور به لحاظ منابع مالی مشکل خاصی نداریم و در قالب اعتبارات ملی و استانی کمبود فضاهای آموزشی در خوزستان رفع خواهد شد .

رییسی یادآورشد: بدیهی است در کنار ساخت کلاس در مدارس، ساخت نمازخانه ها نیز از اهم واجبات است و ازآنجا که بنا داریم دانش آموزان دین باوری را به جامعه تحویل دهیم این موضوع حایز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون عمرانی وزیرآموزش و پرورش افزود: درهمین راستا و به منظور اجرای نظام جدید آموزشی پروژه های تخریبی و بازسازی که تا پایان شهریور به آموزش و پرورش تحویل شود، اعتبار آنها تضمین و پرداخت خواهد شد .

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز دراین نشست که درمحل پژوهشکده آموزش و پرورش خوزستان و باهدف رفع مشکل فضاهای آموزشی خوزستان برگزارشد با اعلام آمادگی برای اجرای طرح 3-3-6 و استقرار پایه ششم ابتدائی در خوزستان گفت: دراین راستا 365 کلاس درس برای اجرای طرح کمبود داریم که مقرر شده است اداره کل نوسازی مدارس خوزستان 200 کلاس درس در مدارس فعلی بسازد و 165 کلاس پیش ساخته را نیز به آموزشگاه ها تحویل دهد .

جمشید فرحبخش مدیرکل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس استان خوزستان نیز از اختصاص 6 میلیارد ریال برای تعمیر مدارس استان خبر داد و گفت : کار تکمیل و تحویل کلاس های درس بسیجی وار و با جدیت پیگیری و محقق خواهد شد .