پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 

نشست خبري مشترك اداره كل نوسازي مدارس استان زنجان و اداره كل آموزش و پرورش استان زنجان در مورخ 29/6/89 در آستانه بازگشائي مدارس با حضور مدير كل نوسازي مدارس استان زنجان آقاي مهندس آقاخاني و مدير كل آموزش و پرورش استان آقاي نظري با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن كنفرانس باشگاه فرهنگيان زنجان برگزار شد .

جلسه با تلاوت آياتي چند از كلام ا.. مجيدآغاز شد و در ابتداي جلسه آقاي نظري مدير كل آموزش و پرورش اظهار داشتند: ادارات آموزش و پرورش و نوسازي مدارس در وزارت آموزش و پرورش مكمل يكديگر ميباشند و انشاءا.. در آستانه شروع سال تحصيلي جديد مدارس شاهد باشكوه بازگشائي باشيم. در ادامه آقاي نظري اعلام نمودند: ما كار تعليم و تربيت را با آماده سازي 2057 مدرسه با 7265 كلاس در آغاز خواهيم كرد. و هيچگونه مشكلي نخواهيم داشت و سال تحصيلي جديد با قوت و كار و تلاش بيشتر آغاز خواهد شد. و از وزارت كشور و استاندار جهت طرحي كه براي آغاز مهر در نظر گرفتند قدرداني نمودند. مهمترين طرحي كه امسال براي ثبت نام دانش آموزان در نظر گرفته شد ه طرح ثبت نام اينترنتي دانش آموزان ميباشد كه مزاياي زياذي دارد كه مهمترين آن ارتباط اين نرم افزار با ثبت احوال كشور ميباشد كه دانش آموزاني كه به تحصيل مشغول نيستند مورد شناسايي قرار مي گيرند .

در ادامه جلسه آقاي مهندس آقاخاني مدير كل نوسازي مدارس استان طي بياناتي فرمودند: آغاز سال تحصيلي جديد و بهار علم و دانش را تبريك عرض مي نمايم . وظايف اداره كل نوسازي مدارس استان زنجان اعم از احداث ، توسعه ، تعمير و تجهيز فضاهاي اموزشي استان و جذب و هدايت خيرين مدرسه ساز و مشاركت در اجراي طرح هجرت با بسيج سازندگي و اداره كل اموزش و پرورش كه امسال تابستان با حضور دانش آموزان در 296 مدرسه تعمير و زيباسازي انجام گرفته را تشريح نموده و محسنات طرح شناسنامه فني مدارس را كه در استان در حال اتمام مي باشد بيان نمودند.

در ادامه اعلام فرمودند: تعداد مدارس تحويلي پيش بيني شده اوليه براي بازگشائي مدارس 22 پروژه بوده كه خوشبختانه با تلاش همكاران 26 پروژه با 151 كلاس درس با زيربنا 23795 متر مربع با هزينه بالغ بر000/000/000 /93ريال در سطح استان به بهره برداري ميرسد.

در ادامه آقاي مهندس آقاخاني در جواب سوال خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي گفتند: در هفته با زگشائي مدارس ، دبيرستان 18 كلاسه امير كبير زنجان كه توسط موسسه بنياد فرهنگي مصلي نژاد ساخته مي شود با زيربنا5000 متر مربع تحويل آموزش و پرورش استان خواهد شد . و از سال 1384 تاكنون 51 پروژه با 242 كلاس درس با بيش از 29000 متر مربع زيربنا توسط خيرين و يا با مشاركت اين بزرگواران به بهره برداري رسيده و 18 پروژه خيري نيز در دست احداث ميباشد.

                                                روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان زنجان