پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
  به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان، نشست خبري مهندس فرحبخش مدير كل نوسازي مدارس خوزستان  با حضور اصحاب رسانه و ارباب جرايد برگزار شد.

در اين نشست علاوه بر مدير كل نوسازي مدارس، مسئول مشاركتهاي مردمي مهندس مير و خانم صالحپور مسئول ستاد بانوان خيّرمدرسه‌ساز استان حضور داشتند.

در اين نشست مطبوعاتي ابتدا مهندس فرحبخش ضمن تبريك ايام اله دهه مبارك فجر و پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي به رهبري معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني (ره) به گوشه‌اي از فعاليتهاي سازمان نوسازي مدارس وظيفه خطير آن در امر مدرسه‌سازي اشاره كرد و افزود: ما در بحث ساخت و ساز فضاهاي آموزشي در بعد از انقلاب بسيار فعال عمل كرده‌ايم به طوري كه در كمتر جاي در شهر و روستاهاي كشور شاهد مدارس تازه ساخت نيستيم.

ايشان وضعيت ساخت و ساز فضاهاي آموزشي و مدارس احداثي و تخريب و بازسازي و مقاوم‌سازي بسيار مطلوب توصيف كرد و گفت: ما هم‌اكنون 613 پروژه آموزشي در قالب 3445 كلاس درس در حال احداث داريم كه در قالب پروژه‌هاي ملي، استاني، پروژه‌هاي طرح بركت مقام معظم رهبري و سفر رياست جمهوري در سراسر استان در حال ساخت مي‌باشند.

ايشان نوسازي مدارس استان را در مقايسه با ديگر استانها داراي رتبه نخست دانست و افزود: ما در سال 90 روزي يك مدرسه 5 كلاسه تحويل آموزش و پرورش داده‌ايم.

وي گفت: نوسازي مدارس خوزستان در مهرماه سال جاري 203 پروژه در قالب 1200 كلاس درس و اعتباري بالغ بر 100 ميليارد تومان به بهره‌برداري رساند و در دهه مبارك فجر نيز 83 پروژه در قالب 362 كلاس درس و اعتباري بالغ بر 35 ميليارد تومان احداث و به بهره‌برداري خواهد رسيد.

مهندس مير مدير مشاركتهاي مردمي نيز فعاليت خيّرين مدرسه‌ساز استان را در سطح كشور نمونه دانست و افزود: به بركت انقلاب شكوهمند اسلامي و نشر و گسترش فرهنگ ديني سازمانهاي مردم نهادي پايه‌گزاري شد كه در اين ميان مشاركت مردم خيّر در امر مدرسه‌سازي باعث تشكيل مجامع خيّرين مدرسه‌ساز در سراسر كشور گرديد و اين مجامع توانسته‌اند بخشي از كمبود فضاهاي آموزشي را مرتفع نمايند.

هم اكنون بيش از 41 منطقه در استان خوزستان مجامع خيّرين فعاليت دارند.

و همه ساله به جهت تقدير و تكريم از خيّرين عزيز، جشنواره‌هايي در استان برگزار مي‌گردد كه در سال جاري نيز در شرف برگزاري چهاردهمين جشنواره خيّرين مدرسه‌ساز خوزستان هستيم.

اميدواريم كه با تلاشها و فعاليتهاي صورت گرفته شاهد افزايش تعهدات خيّرين نسبت به جشنواره سال قبل باشيم.

مدير مشاركتهاي مردمي نوسازي مدارس خوزستان در ادامه گفت: مهمترين اهداف برگزاري جشنواره‌ها بسط و گسترش فرهنگ مدرسه‌سازي در اقشار جامعه و تقدير و تكريم از بانيان كار خير و جذب كمكهاي مردمي است.

ايشان تعداد پروژه‌هاي خيرين مدرسه‌ساز استان خوزستان را در سال جاري 98 پروژه دانست كه در حال احداث مي‌باشند.

در پايان نيز خانم صالحپور مسئول ستاد بانوان خيّر مدرسه‌ساز استان، حضور خانمها را در جشنواره‌هاي خيّرين بسيار چشمگير دانست و استان خوزستان را در برگزاري جشنواره‌هاي بانوان خيّر پيشرو عنوان كرد.

وي به برگزاري هشتمين جشنواره بانوان خيّر مدرسه‌ساز در اسفند ماه اشاره كرد و گفت: اين جشنواره‌ها از 27 بهمن در شهر دزفول با برگزاري چهارمين جشنواره آغاز و پس از برگزاري پنجمين جشنواره بانوان خيّر بهبهان و دومين جشنواره بانوان خيّر ماهشهر، اولين جشنواره بانوان خيّر اهواز در پايان اسفند شاهد برگزاري هشتمين جشنواره بانوان خيّر مدرسه‌ساز استان خواهيم بود.