پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
 

این طرح در قالب آموزش بر مبنای زندگی و طی زندگی، به 4 نوع ارتباط شامل ارتباط فرد با خود، ارتباط با خدا، ارتباط با دیگران و ارتباط با محیط زیست و در زمینه کالبدی‌، مدیریت منابع انسانی،و مطالعات انرژی مي‌پردازد.

ایلنا: نخستین دهکده جامع فرهنگی و آموزشی کشور با شیوه نوین آموزش برمبنای آموزش زندگی با مشارکت مالی 50 درصدی نیکوکاران و حمایت علمی اساتید برجسته دانشگاه ها راه اندازی می شود.

به گزارش ايلنا، حمیدرضا اطهاری، معاون تحقیق و توسعه موسسه فرهنگی آموزشی پارسا گفت: در این طرح توسعه ای با دیدگاه آموزشی، دهکده جامع فرهنگی آموزشی در منطقه ای واقع در شمال شرق تهران طراحی و راه اندازی می شود. همچنین در این پروژه پیش بینی شده تا ضمن ایجاد شرایط مناسب آموزش برای فراگیران و مخاطبان در این واحد آموزشی امکان بازدید از آن برای دیگران نیز فراهم شود.

وی درباره ویژگی ها و قابلیت های این پروژه توضیح داد: این طرح در قالب آموزش بر مبنای زندگی و طی زندگی، به 4 نوع ارتباط شامل ارتباط فرد با خود، ارتباط با خدا، ارتباط با دیگران و ارتباط با محیط زیست می پردازد. به علاوه در 4 زمینه کالبدی یا معماری، مدیریت منابع انسانی، امکان سنجی و مطالعات انرژی طراحی و پیگیری می شود.

معاون تحقیق و توسعه موسسه فرهنگی پارسا افزود: این پروژه، معماری ابزاری برای آموزش فراگیران به شمار می آید و به طور مثال بهینه سازی مصرف انرژی و ارتباط مناسب با محیط زیست برای دانش آموزان و مخاطبان آن به تمرین گذاشته می شود.

اطهاری، از جمله ویژگی های این شیوه آموزش را فراگیری به صورت تجربی و عملی برشمرد و اضافه کرد: در فضای فیزیکی پروژه برای هر پایه تحصیلی خانه ای طراحی می شود که فراگیران در آن وظایف وحقوق مشترکی دارند تا ضمن تعامل صحیح با همسالان، با رده های سنی بالاتر و پایین تر ارتباط مناسبی برقرار کنند.

معاون تحقیق و توسعه موسسه فرهنگی آموزشی پارسا درباره تامین انرژی در پروژه آموزش برمبنای زندگی، گفت: در این پروژه با استفاده از سیستم های نوین انرژی تولید می شود و حداقل بهره برداری از انرژی فسیلی را خواهیم داشت. همچنین با استفاده از سلول های خورشیدی، زباله سوزها، پمپ های بادی برای استفاده از منابع آبی یا استفاده از سیستم های CHP انرژی لازم مجموعه تامین خواهد شد که این خود علاوه بر کارکرد روزانه، تاثیرات آموزشی برای مخاطبان و بازدیدکنندگان دارد و امید داریم با ساخت این مجتمع الگوی مناسبی برای شناخت و بهره گیری از تکنولوژی های پیشرفته مطابق با شرایط بومی کشورمان داشته باشیم.

اطهاری گفت: حمایت علمی پروژه از سوی اساتید برجسته شورای راهبردی موسسه پارسا انجام می شود هزینه مالی این پروژه نیز تا 50 میلیارد تومان برآورد شده است که امیدواریم بیش از 50درصد آن توسط خیرین تامین شود. هم اکنون حدود 40 درصد از کل اعتبار ساخت این دهکده آموزشی تأمین شده و در صورتی که 50 درصد کل اعتبار آن تأمین شود، کار اجرایی آن آغاز می شود.

وی با بیان اینکه موسسه فرهنگی آموزشی پارسا 15 سال در زمینه آموزش مدون، برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه بزرگسالان با موضوعاتی نظیر ارتباط موثر با کودک، اختلالات یادگیری و سایر مباحث روان شناسی، تربیت مربیان و نیروهای کارآزموده آموزشی، خدمات مشاوره ای در زمینه های تحصیلی، تربیتی، خانواده و پزشکی فعالیت می کند، گفت: درآمد سالانه این موسسه برمبنای شهریه های دریافتی و کمک خیرین نیکوکار است.

به گفته اطهاری در اجرای این پروژه در بخش معماری از اساتید دانشکده معماری دانشگاه تهران، در بخش انرژی از تجارب اساتید دانشگاه صنعتی شریف، در بخش امکان سنجی از کمک استادان دانشگاه علامه طباطبایی و در زمینه مدیریت نیروی انسانی از متخصصان علم مدیریت استفاده می شود.

موسسه فرهنگی آموزشی پارسا از شرکت کنندگان فعال در نخستین اجلاس بین المللی نیکوکاری است که به همت بنیاد نیکوکاری فردوس به ریاست سید رضا نیری، اول و دوم تیر با حضور مسئولان بلندپایه کشور و نمایندگان سازمانهای جهاني برگزاري مي شود.