پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با تجمیع روستاها خدمات رسانی آموزشی کم هزینه تر، سریع تر و آسان تر می شود، گفت: بسیاری از مشکلات، نارسائیها و هزینه ها و هدر روی منابع این استان به دلیل پراکندگی و سخت گذر بودن روستاها است.
به گزارش خبرنگکار مهر، قوام نوذری بعداز ظهر دوشنبه در شورای آموزش و پرورش استان، اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی در این استان به میانگین کشوری نزدیک می شود و براین اساس باید برنامه ریزی لازم برای تجهیز و تهیه امکانات آموزشی و کمک آموزشی، آزمایشگاه ها و کیفیت آموزشی انجام شود.

وی بیان کرد: 17درصد بودجه عمرانی آموزش پرورش جهت خرید تجهیزات در نظر گرفته شده که این میزان در سال جاری نسبت به سال گذشته پنج درصد رشد دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: لازم است 70درصد اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش برای پروژه هایی که بالای 50درصد پیشرفت فیزیکی دارند، در نظر گرفته شود.

پنج میلیارد ریال به تجهیز140کلاس اختصاص می یابد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست کیفیت بخشی به امر آموزش را امری مهم دانست و اظهار داشت: ایجاد فضاهای آموزشی هوشمند یکی از برنامه های اصلی آموزش و پرورش استان است.

پرویز طاهری افزود: امسال پنج میلیارد ریال برای تجهیز 140کلاس درس در استان هزینه می شود.

وی بیان کرد: همه تلاشها بر این است تا تحول اساسی در امر آموزش ایجاد شود و به این منظور سالانه اعتبار بیشتری اختصاص داده می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سال گذشته12درصد از 16میلیارد و 400میلیون ریال اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش استان برای هوشمند کردن کلاسها هزینه شد، افزود: امسال این میزان به 30 درصد افزایش می یابد.

طاهری همچنین از خیرین مدرسه ساز خواست برای تجهیز و توسعه نرم ابزاری و هوشمند کردن فضاهای آموزشی، استان را یاری کنند.