پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 
می گفت هر سال یک مدرسه می سازیم اما اجل...
برای بعضی ها یک اشاره هم کافی است تا راه را بیابند و قدم در مسیری بگذارند که به جاودانگی منتهی شود مانند "سید امیرآقا  مکی" که امروز پس از کوچ به سرای باقی نیز به نامی نیک از او یاد می شود و یکی از فرزندانش در این باره می گوید: «از قدیم در کارهای خیر مشارکت داشت اما به شدت از بیان آن ها پرهیز می کرد. یکی از دوستانش (آقای سلیمی آشتیانی) که خود از خیرین است او را به این کار تشویق کرد و پدرم که مدیر عامل تعاونی آهن آلات بود، در مجمع سهامداران این پیشنهاد را مطرح و با موافقت همه اعضا، برای ساخت یک مدرسه اعلام آمادگی کرد.»
سید کاظم آقا مکی ادامه می دهد:« به پیشنهاد همان دوست پدر، به منطقه 15 رفتیم و کار ساخت مدرسه در محله کیانشهر شروع شد و بعد از افتتاح 7 ماه بعد، کلنگ مدرسه دوم را زدند. این کار آنقدر برایش لذت بخش بود که وعده مدرسه سوم را هم می داد و می گفت " انشاالله هر سال، یک مدرسه می سازیم اما اجل، راه را بر این آرزوی او بست.»
وی می افزاید: «ساخت این 2 مدرسه برای پدر خیلی مهم بود و مدام پیگیری می کرد. در مراسم افتتاح مدرسه دوم، مدام نگران دانش آموزانی بود که آن روز از یک مدرسه دیگر به آنجا می آمدند و برای همین نگرانی خواست یک گوسفند قربانی کنیم تا بچه ها به سلامت برسند.»