پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 
می خواستم ماشینم را برای مدرسه سازی بفروشم
سال 64 فوت پدربرای او که علاقه خاصی به پدر داشت، ضربه بزرگی بود. بعد از مدتی به این نتیجه رسید تنها راهی که می تواند او را از حالت افسردگی خارج کند، انجام کار خیری به نام پدرش است.
مهدی صنیعی فر، نیک اندیش مدرسه سازی که معتقد است: به خواست خدا، راه برای کار خیر مدرسه سازی به روی من و 3 برادرم باز شد. اول با نیت ساخت یک مدرسه 6 کلاسه شروع کردیم و با خودم عهد کرده بودم در این راه اگر لازم شد، ماشین زیر پایم را هم بفروشم اما به لطف خدا برکتی مضاعف یافته و هرگز با کسری مواجه نشدیم.
وی ادامه می دهد: در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع و حاشیه بزرگراه بعثت علاوه بر ساختمان مدرسه، یک خوابگاه و یک حسینیه ساختیم. آن مدرسه به محل تحصیل دانش آموزان نمونه اختصاص پیدا کرد و خوشبختانه هر سال بیش از 80 درصد دانش آموزان آن در کنکور پذیرفته می شوند.
این نیک اندیش مدرسه ساز می گوید: مدیریت مدرسه، هر سال در سالگرد فوت پدر، دانش آموزان ورودی جدید را بر سر مزار پدر در باغ طوطی شهرری می برند تا همیشه به یاد کسی که این مدرسه به خاطر او ساخته شد، باشند.
صنیعی فر می افزاید: من از همه کسانی که تمکن مالی دارند، می خواهم اموال خود را برای انجام کارهای خیری که به بندگان خدا سود می رساند و باعث خوشحالی آن ها می شود، صرف کنند.