پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 

خیر نیک اندیش حاج اکبر ابراهیمی در حاشیه افتتاح رسمی بنیاد نیکوکاری خود در شهرستان دماوند به خبرنگار خیرین مدرسه ساز گفت: تا زنده ام در مسیر خدمت به محرومین هستم و با حمایت خداوند متعال عاشق خدمت به کودکان و دانش آموزان بی بضاعت هستم.
حاج اکبر ابراهیمی تصریح کرد: با خدای خود عهد و پیمان بستم تا  زنده هستم در این مسیر با شور و علاقه و با تمام ظرفیت کار کنم.
وی افزود: این موسسه با هدف پرورش بچه های سه تا شش ساله ای احداث شده است که از سوی بهزیستی معرفی می شوند و پزشکان و روانشناسان، تیزهوشی و سلامتی جسمی و روانی آنان را تایید کرده باشند. 
ابراهیمی هدف از احداث این موسسه را پرورش عالمان و نخبگانی آینده ساز برای این مرز و بوم دانست و افزود: برای آموزش کودکان تحت پوشش از مربیان کارآزموده، با تجربه و خلاق استفاده می شود که هریک ماهانه حقوق و دستمزد خود را دریافت می نمایند و این موسسه هیچ نیاز و چشمداشتی به کمک هیچ ارگانی ندارد و موقوفات اختصاص یافته به این هدف عالی، خرج و مخارج این موسسه را تامین می نماید..
وی با تاکید بر وجه تمایز این مرکز با پرورشگاه و یتیم خانه در خصوص نامگذاری این موسسه گفت: در ابتدا این مرکز به نام "مسلم بن عقیل" نامگذاری شده بود، اما از آنجاییکه این نام تداعی گر نام یتیم است به نام "بنیاد فرهنگی و آموزشی ابراهیمی" تغییر یافت.
این خیّر نیکوکار که مراکزی همچون بنیاد نیکوکاری، ساخت حوزه علمیه و ... را در پرونده کاری خویش دارد، ادامه داد: با حضور مرجع عالیقدر جهان اسلام حضرت آیت الله مکارم شیرازی شاهد خشت گذاری فاز دوم این پروژه به میزان پنج هزار متر مربع بودیم که امید است در کمتر از دو سال 110 کودک یتیم را تحت پوشش قرار دهیم..
وی یکی از اهداف اصلی این مجموعه را فراهم سازی زمینه اشتغال مناسب خواند و بیان کرد: با ایجاد مراکز خدماتی و رفاهی در کنار این مجموعه عظیم می توانیم زمینه اشتغال مناسبی را برای جوانان منطقه فراهم کنیم.