پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨
 

روز یکشنبه مورخ 11/03/1393 مهندس مقدم مدیر کل محترم نوسازی مدارس استان گیلان به همراه هیئتی متشکل از آقایان قلی زاده معاون امور مشارکتی، حاج آقا یعقوبی مدیر عامل محترم مجمع خیرین مدرسه­ساز استان گیلان، حاج آقا میرمسعودی رئیس مجمع خیرین مدرسه­ساز استان گیلان، مهندس محمدرضا حسینی سرناظر پروژه­های خیری، مهرورز مسئول روابط عمومی اداره کل و سرناظر و ناظرین پروژه­های شهرستان آستارا از  پروژه­های این شهرستان بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید پروژه­های خیری آقای حسین آقایان و مدرسه 12 کلاسه لطف الهی، پروژه خیری دکتر شهره کریم­زاده، مدرسه آیت الله سعیدی، پروژه سرباز عباس آباد، مدرسه بیژن کشوردوست روستای هودول، مدرسه عنبران محله خیری دکتر رامین فریور (مدرسه خدیجه کبری) و مدرسه 12 کلاسه هنرستان فاطمیه مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه بازدید مهندس مقدم با جمعی از خیرین شهرستان در اداره آموزش و پرورش آستارا دیدار نمودند که در این دیدار توافقنامه احداث مدرسه 3 کلاسه در روستای هودول توسط خیر محترم آقای کیومرث بنی رستم با حضور مهندس مقدم و هیئت همراه منعقد گردید. مهندس مقدم در ادامه جلسه در جمع خیرین و رئیس اداره آموزش و پرورش آستارا از این امر خداپسندانه خیر و حضورشان در این مراسم باشکوه قدردانی فرمودند.

در این جلسه ضمن تشکر از آقایان تعلیمیان به جهت دعوت از خیرین محترم خبر ایجاد اولین نمایندگی مجمع خیرین مدرسه­ساز شهرستان آستارا توسط آقای یعقوبی اعلام گردید و مقرر گردید خیرین محترم طی جلسه­ای طی 2 روز آینده نسبت به انتخاب رئیس و نواب اول و دوم نمایندگان مجمع خیرین مدرسه­ساز شهرستان آستارا اقدام نمایند.

آقای مهندس مقدم برای تشکر از خیرین محترم حدیثی از پیغمبر بیان کردند و فرمودند قال رسول الله (ص): دو حسادت در نزد خداوند سبحان معصیت حساب نمی­شود یکی کسی که قرآن کتاب آسمانی اوست و شب و روز به آن می­پردازد و دیگر کسی که خداوند به او اموالی هدیه نموده و ایشان نیز اموال خود را در راه خدا و امر خیر استفاده نماید. ایشان از دیوان شمس نیز استفاده کردند و در جمع حاظرین فرمودند:

 ای قوم به حج رفته کجایید کجایید 

 معبود همین جاست بیایید بیایید

مهندس مقدم در ادامه بیان کردند تکامل انسان حرکت به سوی خداوند تبارک و تعالی است و رسالت انبیاء و اولیاء نیز تعالی انسان است و نقطه عطف این تعالی از کانون تعلیم و تربیت آغاز می­گردند و خیرین به جهت مساعدت در احداث اماکن کانون تعلیم و تربیت از جایگاه والی برخوردار می­باشند.

ایشان از دکتر رامین فریور به جهت اینکه در تکمیل پروژه نیمه تمام حضرت خدیجه کبری عنبران محله با نوسازی مدارس و آموزش و پرورش مشارکت داشته­اند تقدیر و تشکر نموده و سپس از سرکار خانم دکتر شهره کریم زاده که در احداث پروژه کریم زاده تا مرحله پوشش سقف همکاری کردند نیز تشکر کردند. و فرمودند بودجه 93 با اولویت تکمیل پروژه­های نیمه تمام تنظیم گردیده و پروژه­های با پیشرفت فیزیکی 80 درصد نیز به حول قوه الهی در مهر ماه سال 93 اتمام و به مرحله بهره برداری خواهند رسید.

سپس مژده­ای به دانش­آموزان و فرهنگیان آستارا جهت تکمیل پروژه آیت الله سعیدی دادند و فرمودند چون مدرسه فوق با داشتن 400 دانش­آموز هم اکنون در فضای استیجاری و به صورت دو شیفته برگزار می­گردد اهمیت تکمیل و اتمام آن ضروری بوده و کلیه همکاران اینجانب در اداره کل نوسازی مدارس تلاش خواهند نمود تا این پروژه در اسرع وقت برای سال تحصیلی 96-95 به بهره برداری برسد در پایان از همه دست اندرکاران و میهمانان و همکاران تقدیر و تشکر فرمودند..

در پایان مسئول روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس نیز به علت طولانی بودن زمان بازدید به مدت 14 ساعت به همه همکاران و مدیران آموزش و پرورش خسته نباشید عرض نموده و از خداوند منان خواهان عزت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی گردیدند.