پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 

 مهندس رجائی در برنامه زنده میکروفن صبح رادیو کرمان اعلام کرد:

پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد در اولویت اتمام و تحویل به آموزش پرورش قرار دارند و خیرین می توانند در اتمام پروژه های با پیشرفت فیزیکی زیر 70 درصد با دولت مشارکت کنند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان با حضور در مرکز صدا و سیمای مرکز استان کرمان و در گفتگو با برنامه میکروفن صبح که به صورت زنده پخش می شد اعلام کردند: این اداره کل 253 پروژه در قالب 1249 کلاس بصورت نیمه تمام دارد که با دسته بندی پروژه ها، برنامه ریزی برای اتمام آن با توجه به تأمین اعتبار و ابلاغ اعتبار ، انجام شده است.

وی با بیان این که از سال 85 تاکنون 3865 کلاس درس شروع به بازسازی و نوسازی شده اند عنوان کردند: در طراحی و ساخت مدارس از آیین نامه های معتبر طراحی ساختمان در مقابل زلزله معروف به آیین نامه 2800 و ضوابط موجود و استاندارد نشریه 232 استفاده می شود و در مدارس نوساز این استانداردها همیشه مد نظر بوده است.

مهندس رجائی با بیان اینکه با تشکر از مساعدت مجلس شورای اسلامی در خصوص اعتبار استاندار سازی تأسیسات گرمایشی و سرمایشی عنوان کردند که با اعتبار ابلاغ در این خصوص، پیش بینی می شود انشاءالله 225 مدرسه با 1895 کلاس درس تا پایان سال به سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندار مجهز خواهند شد.

وی همچنین اظهار داشتند که در بحث استاندارسازی تأسیسات گرمایشی و سرمایشی تا کنون 116 مدرسه با 1079 کلاس درس استاندارسازی شده اند و علاوه برآن در همین راستا 973 کلاس درس نیز با استفاده از بخاری های تابشی تجهیز شده اند.

وی ضمن بیان اینکه خیرین از سال 90 تا کنون 37 پروژه که 11 پروژه بصورت سالن چند منظوره و 26 مدرسه با 110 کلاس درس با کمکی بالغ بر 180 میلیارد ریالی در کنار دولت بوده اند، اظهار داشتند که خیرین می توانند در کنار دولت و با مشارکت دولت در اتمام پروژه های نیمه تمام دولتی زیر 70 درصد همت گمارند.

مهندس رجائی افزودند که پروژه های قابل واگذاری به خیرین در سایت خیرین سازمان نوسازی مدارس درج شده است و خیرین می توانند با انتخاب پروژه و با مراجعه به معاونت مشارکت های اداره کل نوسازی مدارس در این راستا گام بردارند.

روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان