پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر جلسه تودیع و معارفه مدیر کل نوسازی مدارس بوشهر با حضور دکتر رئیسی ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور .مهندس رستمی معاون عمرانی استانداری استان بوشهر، رضایی  رئیس سازمان آموزش وپرورش ومدیران ادارات آموزش وپرورش بوشهر ، حاجی زاده مدیر کل بنیاد شهید بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس بوشهر ، دکتر رئیسی ریاست سازمان نوسازی مدارس کشور در این مراسم گفت : در دولت نهم و دهم از مهر ماه 1384 تا مهر 1391 بیش از 19 میلیون و 600 هزار مترمربع فضای آموزشی در کشور ساخته شده که 2 میلیون مترمربع آن مقاوم سازی شده است.

رئیسی با بیان اینکه در زلزله آذربایجان شرقی ساختمان‌هایی که مقاوم سازی شده خسارت به آنها وارد نشده، گفت: در این زلزله نه تنها به ساختمان‌ها خسارت وارد نشد بلکه سازه‌ها و تجهیزات هم از زلزله مصون ماندند.

وی با اشاره به اینکه به ازاء هر دانش آموز 1.6 متر مربع فضای آموزشی در کشور وجود دارد، گفت: سال 1384 مساحت فضاهای آموزشی در کشور 43 میلیون مترمربع بود که با ساخت و سازهای انجام شده در دولت نهم و دهم این مساحت به 53 میلیون مترمربع افزایش یافت.

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: از سال84  تاکنون در استان بوشهر 546 هزار مترمربع فضای آموزشی تحویل شده است.

رئیسی با اشاره به اینکه به ازاء هر دانش آموز در کشور 1.6 مترمربع فضای آموزشی در کشور ساخته شده، گفت: این رقم در استان بوشهر 2 برابر متوسط کشور است به طوری که در استان به ازاء هر دانش آموز 3.3 مترمربع فضای آموزشی وجود دارد.

این مسئول تصریح کرد: در دولت نهم و دهم 8 هزار میلیارد تومان صرف ساخت مدارس در کشور شده که این رقم در استان بوشهر 266 میلیارد تومان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان ضمن معرفی مهندس احمد مرادی به عنوان مدیر کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس از خدمات مهندس محمدرضا ایرج‌زاده مدیر کل سابق این اداره کل قدردانی کرد.