پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 

مهندس علی نبیان ، مدیر کل نوسازی مدارس استان تهران ،در خصوص عملکرد این اداره کل در سال91 در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران گزارشی را ارائه نموده است که  خلاصه ای از نکات مطرح شده در پی می آید:

- اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در مهرماه سال جاری تعداد 144 فضای آموزشی مشتمل بر یک هزار و 632 کلاس درس را با زیربنایی معادل 21 هزار و 559 متر مربع و با صرف هزینه ای معادل 110 میلیارد ریال احداث و به ادارات آموزش و پرورش استان تهران تحویل داده است.

 
- در حال حاضر تعداد 207 پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی استان تهران با 2500 کلاس و زیربنایی حدود 320 هزار متر مربع در دست اجراست.
 
- در بهمن ماه سال جاری و همزمان با افتتاح و بهره برداری از مجتمع آموزشی 9 دی با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران تعداد 33 پروژه آموزشی، ورزشی و پرورشی با 477 کلاس و زیربنای 71 هزار و 441مترمربع و با صرف اعتباری معادل 311 میلیارد ریال در استان تهران به بهره برداری رسید.
 
- میزان مشارکت خیرین مدرسه ساز استان تهران طی سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته است به نحویکه رقم تعهدات نیکوکاران مدرسه ساز استان تهران از 280 میلیارد ریال در جشنواره نهم در سال 1386 به رقم 760 میلیارد ریال در جشنواره دهم  و به همین ترتیب ارقامی معادل 920 میلیارد ریال در جشنواره یازدهم، 1100 میلیارد ریال در جشنواره دوازدهم ، 2200میلیارد ریال جشنواره سیزدهم و 2240 میلیارد ریال در جشنواره چهاردهم در سال جاری افزایش یافته است.
 
-  تعهدات نیکوکاران استان تهران شامل تعهدات ساخت مدرسه، اهدای زمین، واگذاری املاک و آپارتمان، مشارکت های نقدی ، مصالح و تجهیزات آموزشی و مشارکت در هوشمندسازی مدارس است.
 
- پانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران اوایل اردیبهشت ماه سال آینده در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود. تجلیل از خیرین و شناسایی خیرین جدید و جمع بندی تعهدات جدید از جمله اهداف این همایش است.
 

- در حال حاضر برنامه ریزی برای انجام حدود 40 جشنواره منطقه ای و شهرستانی در مناطق تهران و شهرستان های استان تهران انجام شده که تاکنون 14 جشنواره در شهر تهران و 6 جشنواره در شهرستان های تهران انجام شده است.

- یکی از اقدامات اساسی برای استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی کلان شهر تهران در جذب نیکوکاران جدید، تاسیس نمایندگی های مجمع در مناطق 19 گانه شهرتهران بوده است. از اسفند سال 89 نمایندگی های مجمع خیرین مدرسه ساز در مناطق تهران آغاز به کار نموده اند و امروز پس از دو سال فعالیت تعداد خیرین مدرسه ساز تهران به حدود دو برابر افزایش یافته  ورقم تعهدات نیکوکاران تهرانی از حدود 18 میلیارد تومان در سال 89 به رقمی معادل 90 میلیارد تومان به طور متوسط در سالهای 90 و 91 افزایش یافته است .

 
- درمهرماه سال جاری 35 پروژه خیری و مشارکتی در استان تهران افتتاح و به بهره برداری رسید. این طرح های آموزشی مشتمل بر 48 هزار متر مربع زیربنا بوده است که برای احداث آن رقمی معادل 235میلیارد ریال هزینه شده است.
 
- پروژه های ورزشی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران که درمهرماه سال جاری به بهره برداری رسید شامل 14 طرح ورزشی شامل 3 باب استخر در 5 هزار متر مربع، 11 باب سالن ورزشی چند منظوره در 5 هزار مترمربع بوده است که برای احداث آن ها اعتباری حدود 80 میلیارد ریال هزینه شده است.