پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
 

با حضور معاون سازمان نوسازي مدارس

مديرکل جديد نوسازي مدارس استان قم معرفي شد

مراسم توديع و معارفه مديرکل نوسازي مدارس استان قم در کانون شهيد فهميده با حضور معاون فني و نظارت سازمان نوسازي مدارس برگزار شد

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، ظهر امروز مراسم توديع و معارفه مديران کل نوسازي مدارس استان قم با حضور ترابي‌زاده معاون فني و نظارت اداره کل نوسازي مدارس کشور، امين جعفري مديرکل آموزش و پرورش استان، دلاوري معاون عمراني استاندار قم، مقومي رئيس سازمان نظام مهندسي، رفيعي مديرکل دامپزشکي استان و مديران نواحي اداره آموزش و پرورش قم در کانون شهيد فهميده برگزار شد.

در اين مراسم مديرکل آموزش و پرورش استان به جايگاه ويژه قم در کشور اشاره کرد و افزود: خدمت در قم نسبت به ديگر مناطق کشور متفاوت است چرا که اين استان حرم اهل‌ بيت را در خود دارد که اين امر وظيفه خدمت را چند برابر مي‌کند.

امين جعفري با اشاره به اينکه اداره کل نوسازي در طول اين ايام زحمات بسياري را متحمل شده است، اضافه کرد: بي‌شک يکي از ادارات فعال و کوشا در استان اداره کل نوسازي مدارس است.

مديرکل آموزش و پرورش استان قم با تاکيد بر اينکه خدمات‌رساني اداره کل نوسازي مدارس در قم با ديگر نقاط کشور متفاوت است، تصريح کرد: مدارسي که نوسازي مي‌شوند علاوه بر اينکه محل تدريس و تحصيل معلمان و دانش‌آموزان هستند در ايام خاص همچون نوروز و نيمه شعبان نيز مکان اقامت و اسکان زائرين کريمه اهل‌ بيت(ع) خواهند بود.

سپس مديرکل سابق اداره نوسازي استان نيز در جايگاه حضور پيدا کرد و با اشاره به اينکه به دليل مشکلات مالي که در اين دو سال شاهد بوديم پيمانکاران اين اداره کل متقبل زحمت و اذيت بسياري شدند، اظهار کرد: در مواقعي ما از نظر مالي به شدت ضعيف بوديم اما پيمانکاران طرح‌ها را با جديت پيگيري کردند.

سيد مهدي حائري با اشاره به اينکه 33 سال در دوران انقلاب اسلامي خدمت کردم اما خدمت در قم از جنس ديگري بود، تصريح کرد: ان‌شاءالله در اين رفت و آمدها عاقبت به خير شويم.

مديرکل سابق اداره نوسازي استان قم تصريح کرد: در سال‌هاي 90 و 91 اداره کل نوسازي مدارس، اداره برتر شناخته شد که اين حاصل فعاليت‌هاي پيمانکاران، همکاران و تعامل دستگاه‌هاي اجرايي استان بود.

سخنران بعدي اين مراسم معاون فني و نظارت اداره کل نوسازي مدارس کشور بود که با اشاره به توديع حائري مديرکل نوسازي استان قم اظهار کرد: اين مدير کوشا منشأ خدماتي در کل کشور بود.

مهدي ترابي‌زاده اضافه کرد: در سازمان به دليل ارزيابي مثبتي که از مديريت و فعاليت‌هاي اداره تحت نظر وي داشتيم بناي هيچ‌گونه تغيير و تحول نبود اما به اصرار اين مدير توانا، خواسته وي اجابت شد.

وي با تاکيد بر اينکه خدمات حائري مديرکل نوسازي استان به شکل ديگر تداوم خواهد داشت، اضافه کرد: در بخش ارزيابي‌ها افتخار مي‌کنيم که اداره کل نوسازي قم جزو دستگاه‌هاي برتر بوده است.

معاون فني و نظارت سازمان نوسازي مدارس در ادامه به معرفي پورگليان مديرکل نوسازي جديد استان پرداخت و اظهار کرد: وي کارشناس ارشد معماري بوده و از نظر تخصص در بخش دفتر فني نوسازي کشور اول است.

سخنران پايان‌بخش برنامه مديرکل جديد اداره کل نوسازي استان بود. وي با تاکيد بر اينکه اميدوارم شاهد هم‌افزايي ظرفيت‌ها براي خدمت مضاعف به استان باشيم، اضافه کرد: نخستين اولويت ما اتمام پروژه‌هاي نيمه کاره تا اول مهرماه و آغاز سال تحصيلي جديد است و با تمام توان سعي خواهيم کرد اين وظيفه را به خوبي انجام دهيم.

محسن پورگليان با اشاره به قدمت تاريخي، فرهنگي و مذهبي قم گفت: مدارس استان در زمينه معماري اسلامي بايد پيشتاز ديگر نقاط کشور باشند.

در پايان اين مراسم از زحمات و خدمات 33 ساله سيد مهدي حائري مديرکل سابق نوسازي مدارس استان که به دليل کسالت درخواست بازنشستگي کرده بود، با اهداي لوح تقدير و هدايايي از سوي علي نيکزاد وزير مسکن و شهرسازي، کرم‌رضا پيريايي استاندار قم و امين جعفري مديرکل آموزش و پرورش استان تجليل شد.

همچنين با قرائت حکم محسن پورگليان مديرکل نوسازي مدارس استان، وي فعاليت خود را براي دوره جديد خدمت در شهر کريمه اهل‌بيت (ع) آغاز کرد