پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 
 

مهندس "قاسمی"سکان مدیریت نوسازی مدارس هرمزگان را به دست گرفت

با حضور مهندس ترابي زاده معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور، دکترجادری استاندارهرمزگان،هاشمی رئیس مجمع خیرین مدرسه سازاستان و آخوندی مدیرکل آموزش وپرورش استان وجمعی از مسوولان، آیین معارفه و تکریم مدیر کل نوسازی مدارس استان هرمزگان برگزار و مهندس "ماشاءالله قاسمی" رسما هدایت این مجموعه مهم را درجایگاه مدیر کلی به دست گرفت. 

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور درمراسم تودیع ومعارفه مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان با بیان اینکه تحولات زیرساختی درحوزه نوسازی مدارس هرمزگان چشمگیراست،اظهارداشت: فلسفه وجودی نوسازی مدارس فراهم نمودن بستر مناسب برای تحصیل دانش آموزان است.

محمد حسین ترابی زاده افزود:امروزه به خود می بالیم  کسانی که هیچ تعلق سازمانی و اداری به این مجموعه ندارند با نهایت دلسوزی در کنار نوسازی مدارس نقش مهمی را در تامین وتو توسعه فضاهای آموزشی ایفا می کنند.

وی ادامه داد: قطعا خیرین مدرسه ساز به عنوان سرمایه های اصلی نوسازی مدارس باید مورد قدردانی ویژه باشند چراکه حمایت این عزیزان نقش بی بدیلی دررشد و توسعه فضاهای آموزشی کشورداشته است.

این مقام مسوول با بیان اینکه مدیریت جدید نوسازی مدارس هرمزگان از بدو شروع خدمت به عنوان سربازدر مجموعه نوسازی بوده است ،بیان داشت: مهندس قاسمی با کوله باری از تخصص و تجربه در ادامه خدمات ارزشمند مهندس مدرس،عهده دارمسوولیت خطیرنوسازی مدارس هرمزگان است و امیدواریم با روحیه بالنده و سرشار از انرژی جوانی منشاء خدمت موثر برای مردم شریف هرمزگان باشند.

استاندارهرمزگان نیزدراین آیین با بیان اینکه تامین زیرساخت های استاندارد آموزشی نقش کلیدی در رشد و توسعه آموزش و پرورش دارد، اظهار داشت: فراهم نمودن بسترمناسب برای تحصیل دانش آموزان ماموریت اصلی نوسازی مدارس است که این روند در شمار اولویت های جدی دولت به جد مورد حمایت است.

دکترجاسم جادری افزود: درادامه فعالیت ها ودستاوردهای موثرمدیریت سابق نوسازی مدارس استان سکان مدیریت این مجموعه به چهره ای نام آشنا سپرده شده است تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها خصوصا جلب و جذب سرمایه گذاری غیردولتی بتواند منشاء تعالی و کارآمدی در این بخش باشد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان همچنین گفت: با توجه به تجربه خوب مهندس مدرس که تا پیش از این مدیریت این مجموعه را بر عهده داشت وی درجایگاه مشاور استاندارو دبیر شورای ایرانیان خارج از کشور استانداری و نماینده تام الاختیار استاندار در شورای عالی ایرانیان خارج از کشورنقش بسیارمهمی در پشتیبانی از برنامه های نوسازی مدارس دارد.

وی اضافه کرد: لذا انتظار می رود مدیریت جدید که نیروی جوان و خلاق و با تجربه در این مجموعه است در همین  راستا تلاش مجدانه ای را برای توسعه حمایت های غیر دولتی فراهم نماید.

به گفته جادری: قطعا اگر فقط نگاه به اعتبارات دولتی باشد نمی توان به موفقیت نایل شد چرا که امسال در هر دو بخش اعتبارات جاری و عمرانی شاهد کاهش 30درصدی دراعتبارات تملک دارایی هستیم .

استاندار هرمزگان درادامه با اشاره به سالروز برگزاری انتخابات و پیروزی دولت تدبیروامید،خاطرنشان کرد: با انتخاب دولت جدید تفکری جدیدی نیز که خواست واراده اکثریت ملت بوده است حاکم شده است و همه اهداف و برنامه ها باید در این مسیر براساس خواست اکثریت مردم باشد.

جادری ادامه داد: در این میان دولت برای موفقیت خود دست یاری به سوی همه دراز کرده است وخود را نیازمندحمایت و همراهی همه بخش ها و گروه هامی داند.

رییس شورای آموزش و پرورش استان در ادامه  با بیان اینکه آموزش و پرورش رکن اصلی را درمسیر توسعه دارد،یادآورشد:نظام تعلیم و تربیت همیشه مهم بوده وهست و دولت تدبیر وامید به این بخش به عنوان اولویت اول خود نگاه می کند .

جادری ادامه داد: بدون برخورداری از آموزش و پرورش پویا و بالنده نمی توان در هیچ بخشی موفق بود و سیاست دولت درهرمزگان حمایت جدی از آموزش و پروش است.

استاندارهرمزگان همچنین گفت:بدون تردید اصلاح جامعه درگرو اصلاح و کارآمدی آموزش و پرورش است و تازمانی که این رکن مهم در جایگاه اصلی خود نباشد نمی تواند نقش کلیدی را در این هدف مهم ایفا کند و هیچ بخش دیگری نیز نمی تواند به موفقیت برسد.

 وی در همین راستا تاکید کرد: مبنای کار ما حمایت از آموزش و پرورش است وباید آنچه مورد خواست و انتظار جامعه خصوصا فرهنگیان است تحقق یابد.

 

مدیر کل آموزش و پرروش استان نیز گفت: آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و خیرین مدرسه سازسه ضلع مثلت کارآمدی نظام تعلیم و تربیت هستند.

احمد آخوندی افزود: خوشبختانه تعامل سازنده این سه ضلع در کنار حمایت های بی دریغ مدیریت عالی استان چشم انداز روشنی را پیش روی نظام تعلیم و تربیت قرارداده است.

وی تصریح کرد: تامین زیرساخت های استاندارد در سالهای اخیر نقش مهمی را در موفقیت های تحصیلی دانش آموزان استان ایفا کرده است که امیدواریم این روند همچنان با برخورداری از مدیری جوان و خلاق ادامه یابد.

مهندس مدرس،مدیرکل سابق نوسازی مدارس استان نیز دراین آیین با اشاره به خلاصه ای از اقدامات انجام شده در مدت مدیریت خود اظهارداشت:از ابتدای برنامه سوم بازسازی 4 هزار و 865 کلاس  در طرح اصلاح مدارس غیراستاندارد (فرسوده) هدفگذاری شد و در این طرح تاکنون یک‌هزار و 927 کلاس با زیربنای 237 هزار متر مربع تحویل شده است. وی ادامه داد: در این مدت 123 میلیارد و 400 میلیون تومان درحوزه استاندارد سازی مدارس هزینه شده است. وی مجموع تعهد خیرین را 282 میلیارد تومان ذکر کرد که به گفته وی 211 میلیارد آن محقق شده است. مدرس مجموع کلاس‌های تعهد خیرین و مشارکتی را 4094 کلاس عنوان کرد که بیش از 70 درصد آن آماده و به بهره‌بر‌داری رسیده است

مهندس قاسمی مدیرکل جدید نوسازی،توسعه وتجهیزمدارس هرمزگان نیز با بیان اینکه نوسازی مدارس برای موفقیت خود در توسعه زیرساخت‌های آموزشی، نیازمند همکاری و همراهی و تعامل سازنده با همه مجموعه‌ها خاصه خیرین نوع دوست است،اظهار داشت :با تکیه بر حسن اعتمادی که در سپردن این مسوولیت به بنده شد در مسیر خدمت به مردم شریف هرمزگان از همه ابزارها و ظرفیت‌ها خاصه خیرین عزیز که پشتوانه نوسازی مدارس بوده و هستند بهره خواهم گرفت.

وی درادامه به اهم اولویت ها و برنامه ها خود اشاره کرد و گفت: اتمام پروژه های نیمه تمام، ارتقاء سطح کیفی طرحها با رعایت استاندارد ملی، بازسازی مدارس تخریبی و استانداردسازی فضاهای آموزشی، افزایش سهم مشارکت های مردمی ، برقراری عدالت آموزشی با توسعه عادلانه فضاها و زیرساخت های آموزشی، توسعه الگوی اسلامی ایرانی در ساخت فضاهای آموزشی، هوشمند سازی و شاداب سازی مدارس،ارتقاء زیرساخت های بهداشتی مدارس، ارتقای سطح سرانه، ارتقاءجایگاه اداره کل در شورای فنی استان وهمچنین ضرورت حفظ و نگهداری فضاها  با وی در پایان با تجلیل از خدمات مهندس مدرس در مدت مسوولیت نوسازی مدارس هرمزگان، از حمایت‌ها و حسن اعتماد ، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ،استاندارهرمزگان وخیرین مدرسه‌ساز قدردانی کرد.

منبع:روابط عمومی نوسازی مدارس استان هرمزگان