پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 

ساخت، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی استاندارد و مقاوم، متناسب با اولویت­ها در چارچوب طرح ساماندهی و ظوابط و معیارهای فنی، تأمین منابع و توسعه مشارکت­های مردمی و رضایت بیشتر مخاطبین، بر اساس نگرش مدیریت سازمان، مولفه ی اصلی مدیریت سازمان نوسازی مدارس کشور است.

بر اساس این خط مشی متعالی و در راستای اهداف دولت تدبیر و امید و منشور اخلاقی آن؛ روز سه شنبه شانزدهم اردیبهشت ماه یک هزار و سیصد و نود و سه طی مراسمی و با حضور معاونت فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان مهندس علی اوسط اکبری مقدم به عنوان مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان معرفی شدند.

در این مراسم که از ساعت 10 تا 13 در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیای رشت با تلاوت آیات روح بخش قرآن کریم منعقد گردید؛ شهردار رشت و اعضاء شورای اسلامی شهر رشت، ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان و اعضاء هیئت مدیره­ی سندیکای پیمانکاران استان و مدیران کل پیشین نوسازی مدارس و جمع کثیری از پیمانکاران و کارکنان شهرداری، نوسازی مدارس و آموزش و پرورش و سایر دستگاه­های ذیربط حضور داشتند.

در ابتدا آقای مهندس عمران حسن زاده در آیین تودیع خود به تشریح عملکرد خود در این سمت پرداختند، سپس آقای دکتر جمشیدی ریاست شورای اسلامی شهر رشت ضمن تبریک به آقای مهندس اکبری مقدم، بر لزوم استفاده از مصالح جدید در سخت و سازها و همکاری بین همه­ی دستگاه­های اجرایی شهر رشت تاکید کردند. در ادامه این مراسم آقای مهندس شعبان پور معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان بر ضرورت تهیه­ی طرح جامع نوسازی و تجهیز مدارس استان بر اساس آمایش سرزمینی تاکید کرد و افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی باید مدارس را در مناطقی نوسازی و تجهیز کرد که جمعیت دانش­آموزی آن به اندازه کافی باشد.

سپس آقای مهندس علی اوسط اکبری مقدم مدیر کل نوسازی مدارس استان گیلان طی سخنان خود ضمن تقدیر از حضور همه­ی بزرگواران در این مراسم و تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم و اشاره به برگزاری شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه­ساز در هفته آتی؛ برنامه­های پیش رو در نوسازی، ساخت و توسعه فضاهای آموزشی استان را تبیین و بر ضرورت استفاده از تمامی فرصت­ها، پتانسیل­ها و کمک­های مردم و مسئولین پیشبرد اهداف و پیشرفت مجموعه­ی پروژه­ها تاکید نمودند.

پس از آن آقای مهندس ترابی­زاده، معاونت فنی و نظارت مسئول با تصریح اینکه نوع نگاه در ساخت و ساز مدارس باید کیفی باشد عنوان نمودند که مکان­های مدارس باید به گونه­ای طراحی شود که فضای فیزیکی با دانش­آموزان صحبت کند و مدرسه روح داشته باشد تا شادابی و نشاط را به دانش­آموزی که در آن مشغول تحصیل است، منتقل کند.

وی با بیان اینکه باید مدارس در فضاها و مکان­هایی احداث شوند که آرامش و آسایش دانش­آموز در آن مهیا باشد افزود: در سازمان نوسازی کشور طرح نوینی به عنوان مکان­یابی فضای آموزشی در دست تهیه است که اگر گیلان آمادگی داشته باشد با موافقت مسئولان ارشد استان این طرح به صورت پایلوت در گیلان اجرایی خواهد شد.

این مقام وی در ادامه اذعان کرد: با توجه به اینکه گیلان از مناطق گردشگر­پذیر کشور است، مدارس در فصول گردشگر­پذیر یکی از مکان­های اسکان مسافران است پس باید به ساخت و ساز مدارس اینگونه استان­ها توجه ویژه­ای شود. ترابی­زاده افزود: نباید فقط به مدارس به عنوان مکان تحصیل بنگریم بلکه بعد از اتمام کلاس­ها، می­توان به عنوان اماکن اجتماعی و فرهنگی و پژوهشی و ... از مدارس بهره لازم را برد.

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس کشور با بیان اینکه در فضاهای آموزشی باید وظایف علمی انجام شود بر استفاده از یک درصد از اعتبارات به بخش پژوهش در فعالیت­های اجتماعی و فرهنگی و تعامل با دانشجویان و اساتید دانشگاه جهت حل برخی مشکلات فضاهای آموزشی تاکید کرد.

در پایان به معارفه مدیر کل جدید اداره کل نوسازی مدارس گیلان اشاره کرد و گفت: این جابه­جایی در واقع یک مشق و تمرین از جدا شدن است و باعث تعلق خاطر خواهد شد و هیچ کدام نیامده­ایم که بمانیم، آمده­ایم تا در سمتی که به ما واگذار شده است برای آن مکان اثربخش باشیم تا خاطرات خوشی از ما به یادگار بماند.

گفتنی است، در پایان این مراسم لوح سپاس به عمران حسن­زاده مدیر کل سابق و لوح ابلاغ مسئولیت به علی اوسط اکبری مقدم به عنوان مدیر کل جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان اهدا شد.

در حکم ایشان آمده است، نظر به تعهد شایستگی و تجارب ارزشمند جنابعالی و تصویب کمیته تحول اداری و انتصابات سازمان به موجب این حکم از تاریخ 16/02/1393 به سمت مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان منصوب می­شوید. امید است با توکل به خداوند متعال، تبعیت از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و سیاست­های دولت خدمتگزار و با همفکری کارکنان متعهد و متخصص و تعامل با مسئولین محترم ذیربط استانی و مجمع خیرین مدرسه­ساز در جهت تحقق اهداف سازمان و مسئولیت­ها و سایر وظایف محوله در راستای سیاست­های دولت تدبیر و امید و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق باشید.

مهندس علی اوسط اکبری مقدم، پیش از معاونت فنی شهرداری رشت، معاونت فنی و اجرایی نوسازی مدارس استان گیلان، معاونت هلال احمر استان گیلان را بر عهده داشته­اند. همچنین از سابقه تدریس تخصصی در مراکز آموزش عالی نیز برخوردار هستند.