پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 

مهدی جواهری ساعتچی با 82 سال سن، یکی از خیرین منطه 3 تهران است که چند ماه پیش کلنگ احداث مدرسه او در خیان یخچال محله قلهک با تعهد یک میلیارد و 800 میلیون تومانی این نیکوکار به زمین زده شد.

 این خیر نیک اندیش در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز تهران در مورد امگیزه اش برای ساخت مدرسه می گوید: «همیشه به این موضوع فکر می کردم که برای جامعه خود کاری انجام دهم و از خود یادگاری باقی بگذارم. همیشه مد نظرم بودکه دانش آموزان در دوران دبیرستان یک فن را یاد بگیرند تا پس از اتمام این دوره، وارد بازار کار شوند. به همین منظور تصمیم گرفتم که یک فضای آموزشی فنی و حرفه ای را احداث نمایم.»
 جواهری در مورد احساس خود از انجام این عمل خیر می گوید: «احساس خیلی خوبی داشتم که خداوند توفیق این عمل خیر را به من عطا کرد. انجام کار خیر را به آینده ای موکول نکنند یا اینکه بر عهده دیگران نگذارند. چه بهتر که تجربه کار خیر مطابق سلیقه شخص خیر باشد و نتیجه کار خیر را در زمان حیات خود ببیند.»
جواهری انتظار خود را از مسئولین این گونه بیان کرد: «انتظار من از مسئولین است که موانع احتمالی موجود بر سر راه کار خیر را بردارند تا پروژه های خیری خیلی سریع به بهره برداری برسد.»
او در پایان گفت: «اگر خداوند توفیق دهد حتماً انجام کار خیر آن هم از نوع مدرسه سازی را ادامه خواهم داد.»