پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 
رييس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس و معاون عمراني وزير آموزش و پرورش گفت: با اضافه‌شدن ششم ابتدايي از سال تحصيلي 91 ـ 92 به نظام آموزشي بيشترين پروژه‌هاي عمراني آموزش و پرورش در مقطع ابتدايي و در نيمه اول سال تحويل داده مي‌شود.

مرتضي رييسي در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره مهمترين اقدامات و اولويت‌هاي وزارت آموزش و پرورش در سال 91 گفت: مهمترين سياست آموزش و پرورش در سال جاري اجرايي كردن سند تحول بنيادين است و معاونت عمراني نيز در راستاي سياست‌هاي كلان سند تحول برنامه خود را اجرايي مي‌كند.

وي با بيان اينكه بيشترين اعتبارات عمراني در سال جاري صرف اجرايي‌كردن سند تحول خواهد شد، افزود: تجهيزكردن مدارس كه از سال گذشته آغاز شده امسال نيز با سرعت بيشتري ادامه خواهد داشت.

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش گفت: توسعه فضاهاي ورزشي، سالن‌هاي چندمنظوره و احداث استخرها كه يكي از سياست‌هاي مهم آموزش و پرورش است مورد توجه ويژه قرار گرفته و با اولويت مدارس پرجمعيت در كلانشهرها و مدارس دخترانه اين سياست در دستور كار قرار مي‌گيرد.

رييسي گفت: در بحث هوشمندسازي مدارس و استفاده از تجهيزات نوين آموزشي نيز مي‌توان گفت سال جاري سال متفاوتي خواهد بود و تجهيزكردن مدارس با سرعت و جديت بيشتري انجام مي‌شود.

وي همچنين با تاكيد بر اجرايي‌كردن مصوبات سفرهاي استاني دولت خاطرنشان كرد: ساخت نمازخانه‌ها در مدارس كشور كه از جمله اين مصوبات است پيگيري مي‌شود و در تحويل پروژه‌ها نيز با توجه به اينكه از سال تحصيلي جديد ششم ابتدايي وارد نظام آموزشي مي‌شود مقطع ابتدايي در اولويت قرار گرفته و در نيمه اول امسال و قبل از آغاز سال تحصيلي بيشترين پروژه‌ها را تحويل آموزش و پرورش خواهيم داد.

رييسي با بيان اينكه مناسب‌سازي مدارس مطابق با برنامه‌هاي جديد آموزش و پرورش نيز از مهمترين برنامه‌هاي امسال آموزش و پرورش است، گفت: ساماندهي فضاهاي آموزشي و استفاده از ظرفيت خيرين و مشاركت‌هاي نيكوكاران در احداث فضاهاي جديد از برنامه‌هاي ديگر معاونت عمراني در سال 91 است.

به گفته رييس سازمان نوسازي، استمرار طرح مقاوم‌سازي مدارس كه به عنوان يك تكليف براي آموزش وپرورش است در سال جاري با وسعت بيشتري در دستور كار قرار مي‌گيرد.

وي توجه به معماري مدارس متناسب با معماري ايراني ـ اسلامي را از ديگر برنامه‌هاي ويژه معاونت عمراني وزارت آموزش و پرورش در احداث مدارس جديد برشمرد و عنوان كرد: بهره‌برداري از مجتمع‌هاي آموزشي شهري به عنوان يكي از سياست‌هاي كلان برنامه‌هاي تحول بنيادين با هدف ارتقاء نظام آموزشي و پرورشي نيز در اولويت برنامه‌ها قرار دارد.

رييسي با بيان اينكه در حال حاضر هيچ مدرسه سه نوبته در كشور وجود ندارد، گفت: تعدادي از مدارس به صورت دو نوبته فعاليت دارند كه هدف آموزش و پرورش حذف اين مدارس و تبديل آنها به مدارس يك نوبته است و در اين راستا بخشي از ساخت و سازها به ويژه در كلانشهرها از جمله تهران با هدف حذف مدارس دو نوبته انجام مي‌شود.

معاون عمراني وزير آموزش و پرورش در پايان توجه به مدارس خارج از كشور را نيز از ديگر برنامه‌هاي آموزش و پرورش در سال 91 برشمرد و گفت: هدف‌گذاري سازمان نوسازي براي اين مدارس نيز احداث واحدهاي آموزشي در شأن و تراز جمهوري اسلامي ايران است و امسال اتفاقات خوب و قابل قبولي در مدارس خارج از كشور خواهد افتاد.