پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 

مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس شهر تهران با بیان اینکه توسعه مجتمع‌های آموزشی شهری اولویت اصلی شهر تهران در ساخت و سازهاست، گفت: در حال حاضر 10 مجتمع آموزشی و پرورشی در حال احداث است.

عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ اظهار کرد: شهر تهران در راستای سیاست‌های کلان وزارت آموزش و پرورش طی سه سال اخیر برنامه‌های خود را مطابق با این سیاست‌ها هدفگذاری کرده و ساخت مجتمع‌های آموزشی شهری را در اولویت قرار داده است.

وی افزود: طی پنج سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه ساخت و ساز و مقاوم سازی مدارس کشور از جمله مدارس پایتخت صورت گرفته و طی آن 1100 پروژه با 13 هزار کلاس درس و زیر بنایی معادل یک میلیون و 700 هزار متر مربع آماده شده که بخش اعظم آن تحویل شده و بخشی نیز تا پایان دولت دهم به اتمام می‌رسد.

عباسی در خصوص مقاوم سازی و جایگزینی مدارس جدیدالتاسیس به جای مدارس فرسوده نیز گفت: طی پنج سال اخیر برای 380 مدرسه شهر تهران طرح مقاوم سازی اجرا و 400 مدرسه نیز تخریب و بازسازی شده است.

مدیرکل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس شهر تهران با بیان اینکه ادامه روند تخریب و بازسازی و جایگزینی مدارس به ویژه در شهر تهران نیازمند تخصیص اعتبار و ردیف‌های بودجه بیشتری است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نوسازی مدارس تهران در حال احصاء پروژه‌های مقاوم سازی و تخریب و بازسازی است و مدارس با قدمت بالا در اولویت اجرای این طرح‌ها قرار می‌گیرند

مدیرکل نوسازی مدارس شهر تهران همچنین مدارس قدیمی تهران را جزو مدارس در معرض خطر زلزله برشمرد و گفت: با توجه به اینکه تهران دارای مدارس قدیمی زیادی است یکی از برنامه‌های شهر تهران ادامه اجرای طرح‌های مقاوم سازی و تخریب و بازسازی است تا فضاهای استاندارد جایگزین فضاهای سابق شود.