پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس خوزستان در راستاي دور سوم سفر هيات دولت به خوزستان و در طي جلسه و ملاقات با رئييس‌جمهور جناب آقای دکتر احمدی نژاد در روز بیست و پنجم دی ماه در محل تالار مهر با حضور قریب به  یک هزار نفر،  ده نفر نماینده از گروههای مختلف مردمی ایراد سخن نمودند چهارمين  نفر از این افراد جناب آقای حاج اسفندیار پورهنگ خیر مدرسه ساز بود که به نمایندگی از کلیه خیرین استان بیانیه‌ي مجمع خيّرين مدرسه‌ساز خوزستان را قرائت نمود. این بیانیه که دارای یک مقدمه و شش بند بود به جایگاه خیرین استان و همچنین مشکلات و موانع کاري آنها اشاره می نمود. دو بند عمده این بیانیه شامل 50% سهم دولت در کنار سهم خیرین مدرسه ساز و حذف ترک تشریفات در پروژه های خیری بود. البته موارد دیگر نیز در بندهای جداگانه ای مطرح گردیده که در جای خود حائز اهمیت داشت.

پس از قرائت کامل بیانیه توسط نماینده خیرین استان ، وي به حضور رييس‌جمهور رسيد و لحظاتی را با او به گفتگو پرداخت. رييس جمهور نیز هنگام سخنرانی ابتدا به موارد مطرح شده از جمله مواردی که توسط نماینده خیرین مدرسه ساز استان مطرح گردیده بود اشاره كرد.

دكتر احمدي‌نژاد در خصوص سهم 50 درصدی دولت در کنار خیرین گفت: ما این را می پذیریم و از همین حالا اعلام می کنیم آقایان با خیرین مدرسه ساز قرارداد ببندند و 50 درصد اعتبار پروژه خیری را ما دولت تقبل مي‌كند  و 50درصد خیرین مدرسه ساز.

در خصوص بند بعدی که حذف ترک تشریفات پروژه های خیری بود گفت: این یک امر استانی است و تصمیم دولت نیست. مسئولین استانی با خیرین مدرسه ساز همکاری نمایند و مشکل آنان را در این مورد حل نمایند. وي به مورد دیگری که توسط نماینده خیرین مطرح شده بود نیز پاسخ داد که ملاقات با مسئولین استانی و کشوری بود. ضمن اینکه مقام عالی ریاست جمهوری اعلام آمادگی نمود که هر موقع خیرین مدرسه‌ساز تقاضا کنند مي‌توانند با بنده دیدار داشته باشند و به دیگر مسئولین نیز سفارش کرد که هرزمان توانستند از ملاقات با خیرین مرسه ساز دریغ نورزند.

گفتني است كه استان خوزستان در سالهاي متمادي با برگزاري جشنواره خيرين مدرسه‌ساز توانسته است در جايگاه مطلوبي در سطح كشور قرار گيريد به طوري كه در سالهاي 87 و 88 با تعهدات 874 ميليارد ريال و 920 ميلياردي جزء استانهاي برتر كشور بوده است و مجمع خيّرين مدرسه‌ساز خوزستان بحمدا... توانسته است تا كنون از هويت خوزستان همچون 8 سال دفاع مقدس دفاع كند.