پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
 

معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي گفت: مقاوم‌سازي 2 هزار و 500 مدرسه در استان معادل 50 درصد مدارس استان به اتمام رسيد كه اين آمار در تاريخ بي‌سابقه است.‌

 به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي استانداري آذربايجان شرقي، محمد اشرف‌نيا در جلسه مشترك شوراي برنامه‌ريزي استان و كميته برنامه‌ريزي شهرستان مراغه اظهار داشت:‌ اقدامات خوبي از سوي دولت براي توسعه شهرستان مراغه انجام شده و ادامه اين اقدامات با جديت در حال پيگيري است.

وي افزود: بازسازي تصفيه‌خانه مراغه به اتمام رسيده و اين تصفيه‌خانه با تجهيزات مدرن و پيشرفته در حال فعاليت است.

اشرف‌نيا اظهار داشت: بحث ارتقاي مجتمع آموزش عالي مراغه به دانشگاه در دست بررسي بوده و تحقق اين موضوع افتخاري براي اين شهرستان است.

وي همچنين از اجراي 43 طرح گازرساني در مراغه خبر داد.

اشرف‌نيا افزود: در شهرستان مراغه سه هزار و 650 نفر متقاضي مسكن مهر هستند كه براي 3 هزار و 646 واحد پروانه ساخت صادر شده و 224 واحد نيز آماده تحويل است.

معاون عمراني استاندار در مورد اقدامات دولت در سطح استان نيز گفت: در سال‌جاري مقاوم سازي دو هزار و 500 مدرسه در استان معادل 50 درصد مدارس استان به اتمام رسيد كه اين آمار در تاريخ بي سابقه است.

اشرف‌نيا گفت: بيمه 50 درصد از روستاييان و عشاير استان نيز به انجام رسيده و اميدواريم با تلاش مضاعف مسئولان تمام روستاييان و عشاير استان زيرپوشش بيمه تامين اجتماعي قرار گيرند.

وي افزود: مقاوم‌سازي خانه‌هاي روستايي و تثبيت روستائيان در محل زندگي خود از برنامه‌هاي مهم دولت در استان است كه با توجه ويژه‌اي دنبال مي‌شود.