پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 

معاون فنی سازمان توسعه ، تجهیز و نوسازی مدارس گفت : 950 مدرسه در مناطق مختلف کشور تا پایان تابستان امسال مقاوم سازی و به آموزش و پرورش واگذار می شود.


زیربنای این مدارس حدود یک میلیون و 800 هزار متر و دارای حدود 18 هزار کلاس درس است .
وی گفت : از آغاز مقاوم سازی مدارس در پنج سال گذشته 9500 کلاس درس مقاوم سازی شده و طرح مقاوم سازی 950 مدرسه در تابستان امسال ، دو برابر عملیات مقاوم سازی در پنج سال گذشته است.
ترابی زاده افزود : بر اساس قانون بودجه سال 90 اعتباری که برای اجرای طرح های تخریب و بازسازی اختصاص داده شده 980 میلیارد تومان است که از این مقدار ، 300 میلیارد تومان برای مقاوم سازی در نظر گرفته شده که رقم قابل توجهی است.
وی گفت : ویژگی بودجه امسال مبتنی بر این نگرش است که جهت دهی اقدامات سازمان نوسازی مدارس ، اجرای طرح های مقاوم سازی است و به همین علت از مطالعات خواهیم کاست و منابع خود را به اجرای طرح های مقاوم سازی سوق خواهیم داد.
ترابی زاده افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه ، متعهد شده ایم که 126 هزار کلاس درس را تا پایان سال 92 مقاوم سازی کنیم که امسال ، سال نخست اجرای این تعهد است .
وی گفت : طبق هدف گذاری این برنامه ، اعتبار لازم برای اجرای طرح های مقاوم سازی مدارس از سال 90 تا 92 حدود سه هزار و صد میلیارد تومان تعیین شده است .
ترابی زاده افزود : اگر طبق برنامه این اعتبار امسال و دو سال آینده به موقع تخصیص داده شود با توجه به تجربه سازمان نوسازی مدارس در اجرای طرح های مقاوم سازی ، بسیار امیدواریم که همه اماکن آموزشی کشور را از نظر استحکام به حاشیه امنیت مورد نظر برسانیم.
وی گفت : همزمان با اجرای مقاوم سازی ، تاسیسات گرمایشی مدارس به ویژه در مناطق سردسیر استانداردسازی و مراکز آموزشی زیباسازی می شود.
ترابی زاده افزود : علاوه بر اجرای مقاوم سازی در 18 هزار کلاس درس در تابستان امسال ، طرح مطالعاتی برای مقاوم سازی حدود 42 هزار کلاس درس دیگر نیز به پایان رسیده است.
مدیرکل مدارس استان تهران نیز پیش تر در مصاحبه با خبرنگار ما از اجرای طرح مقاوم سازی در51 مدرسه این استان با زیربنای 98 هزار و 506 متر مربع و متشکل از 802 کلاس درس تا مهر امسال خبر داده بود.