پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، مرتضی رئیسی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه عملیات مقاوم سازی 28 هزار کلاس درس در کشور اجرایی شده است، گفت: تا اول مهرماه سال جاری، 22 هزار کلاس درس بهره برداری شده است.

وی با اشاره به اینکه از سال 85 تا پایان شهریور سال جاری، دولت بر اساس مصوبه مجلس 40 هزار میلیارد ریال اعتبار به امر تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس کشور اختصاص داده است، افزود: 13 میلیون متر مربع فضای آموزشی در کشور وجود داشته است و با این میزان اعتبار، عملیات تخریب و بازسازی 9 میلیون متر مربع فضای آموزشی آغاز شد که از این میزان تاکنون هفت میلیون متر مربع تخریب و بازسازی شده و مابقی نیز در دست اجراست.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش موضوع مقاوم سازی کلاس های درس را مهمتر از تخریب و بازسازی دانست و تصریح کرد: نتیجه عملکرد طرح مقاوم سازی کلاس های درس در زلزله آذربایجان شرقی به خوبی مشهود است؛ مدارسی که در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی مقاوم سازی شده اند، کوچکترین اشکال سازه ای نداشته و سالم مانده اند.

وی با اشاره به تحولات عظیم ساخت و نوسازی مدارس در دولت های نهم و دهم بیان کرد: از مهر 84 تا مهر سال جاری، 19 میلیون و 600 هزار متر مربع فضای آموزشی جدید جایگزین و مقاوم سازی شده است.