پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
سه شنبه ٢٦ شهریور ١٣٩٨
 
 

مدیر کل نوسازی و تجیهز مدارس استان تهران گفت: احداث، مقاوم سازی و تخریب و بازسازی حدود 400 فضای آموزشی در استان تهران در دست اجرا است.

 امان ا... عباسی با بیان این مطلب که مطالعه حدود 130 پروژه مقاوم سازی استان تهران نیز آغاز شده است افزود: علاوه بر این احداث 50 پروژه استانی نیز در دست اقدام است که به زودی ساخت و ساز آن آغاز می شود. عباسی بهره برداری از پروژه های استانی را بستگی به تامین اعتبار دانست و گفت: پیش بینی می شود این پروژه ها ظرف دو سال آینده به آموزش و پرورش استان تهران تحویل شود. وی تصریح کرد: در صورت تامین به موقع اعتبار این پروژه ها ظرف یک سال آینده تحویل خواهد شد.

مدیر کل نوسازی و تجیهز مدارس استان تهران با اشاره به مقاوم سازی مدارس فرسوده منطقه 10 آموزش و پرورش شهر تهران، افزود: مقاوم سازی مدارس منطقه 10 تا مهر ماه سال جاری به اتمام می رسد. به گفته عباسی ، بر اساس مطالعات انجام شده 20 مدرسه منطقه 10 آموزش و پرورش شهر تهران نیازمند تخریب و بازسازی است که تا یک سال آینده عملیات تخریب و بازسازی این مدارس به اتمام می رسد. وی با اشاره به میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز در سال تحصیلی جدید، افزود: خیرین مدرسه ساز استان تهران سال گذشته 92 میلیارد تومان برای مدرسه سازی تعهد کردند که امسال میزان تعهد خیرین به 110 میلیارد تومان رسیده است. عباسی اضافه کرد: کار اجرایی صدور شناسنامه فنی فضاهای آموزشی استان تهران نیز آغاز شده است.

مدیرکل نوسازی و تجیهز مدارس استان تهران افزود: شناسامه فنی مدارس، بانک اطلاعاتی قوی از فضای آموزشی کشور فراهم می سازد که در برنامه ریزی دقیق تر برای فضاهای آموزشی استان تهران نقش موثری ایفا خواهد کرد.