پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 

"سیده زهرا حسینی نیا "معلم ادبیات مدرسه خیر ساز سید الشهدا (ع) واقع در منطقه 9 تهران است. وی چندی قبل توانست با کسب شاخص های مورد نیاز اداره آموزش و پرورش، رتبه استانی معلم نمونه را از آن خود کند و به مرحله کشوری راه یابد. حسینی نیا 19سال است که به دانش آموزان درس می دهد و علاوه بر مدرسه در دانشکده علمی و کاربردی هم تدریس می کند.

وی بهترین روزهای تدریسش را حضور در مدرسه خیر ساز سیدالشهدا (ع) می داند و می گوید: مدرسه مکان مقدسی است که به انسان حس آرامش می دهد ، مخصوصا این که مدرسه به نام سیدالشهدا (ع) است.
معلم نمونه استان ساخت مدرسه را امری بزرگ می داند و معتقد  است: خیرین انسان هایی هستند که مورد لطف وعنایت  خاص خدا قرار گرفته اند، چون اموالشان در راه خیر آن هم مدرسه سازی هزینه می شود. خوشا به سعادت آنها که عمل خیر شان همواره ماندگار است.
حسینی نیا خیرین را انسان های نیک اندیش می داند و می افزاید : خیرین انسان هایی هستند که به فکر همنوعان خود بوده و با مدرسه سازی قدم در راه مبارزه با جهل و بیسوادی و ایجاد شرایط لازم برای پیشرفت آیند ه سازان کشور گذاشته اند. معلم نمونه مدرسه سید الشهدا (ع) آرزو می کند همانند " اکبر ابراهیمی " خیر گرانقدر مدرسه ا ش بتواند قدم در راه خیر مدرسه سازی بگذارد. وی می گوید : نذر کرده ام اگر مال و ثروتی داشته باشم به امر مدرسه سازی اختصاص دهم و این کار را یکی از افتخارات خود بدانم .
حسینی نیا معتقد است : اگر خیرین نبوند قطعا بچه های ما آرامش حالا را نداشتند و مشکلات مدارس حل نمی شد. البته اگر چه فعالیتهای خیرین در ساخت و تجهیز مدرسه قابل ستایش است اما به عنوان معلم مدرسه خیر ساز از آن ها می خواهم تا همچنان از دانش آموزان منطقه 9 حمایت کنند و کمک کنند تا مشکل مدارس 2 شیفت این منطقه هم حل شود.