پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨
 
 

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي مدارس استان كرمانشاه محمدرضا حاتمیان معلم مقطع ابتدایی آموزش و پرورش گیلانغرب، با هزینه شخصی اقدام به بهسازی،  زیباسازی و تجهیز یک واحد آموزشی کرد.

این واحد آموزشی در واقع محل خدمت این فرهنگی است و چهارمین مدرسه ای است که توسط این معلم که خود فرزند شهید است، بهسازی و زیباسازی شده است.

حاتمیان در چهار سال گذشته هر سال یک واحد آموزشی روستایی فرسوده را انتخاب کرده و با اختصاص بخشی از درآمدهایش، آنها را بازسازی و بهسازی کرده تا دانش آموزان در شرایط مطلوبی به تحصیل علم بپردازند.

از نکات جالب توجه و خیرخواهانه این معلم، اینکه او هم اکنون در مدرسه پاسداران روستای افشار آباد از توابع دهستان دیره و آخرین نقطه حوزه استحفاظی شهرستان گیلانغرب مشغول آموزش به چهار نفر دانش آموز این واحد آموزشی است.

حاتمیان همه تجهیزات و امکانات مدرسه های محل خدمت خود را شامل میز و صندلی، تلویزیون، تخته سیاه و امکانات ورزشی را از محل درآمدهای شخصی تهیه می کند و تاکنون در هیچ یک از مدارسی که حضور داشته اعتبار سرانه مدرسه از آموزش و پرورش نگرفته است.

وی همچنین نسبت به برپایی کلاس آموزش قرآن و محفل انس با قرآن در این مدرسه اقدام کرده است، بگونه ای که دانش آموزان اکنون براحتی می توانند آیات قرآن را تلاوت کنند.

این معلم خیر گیلانغربی همچنین با ایجاد نمازخانه ای زیبا در مدرسه به موضوع مهم برپایی نماز جماعت دانش آموزان مبادرت کرده و برنامه های ورزشی مناسبی نیز برای دانش آموزان خود تدارک دیده است.

حاتمیان در این واحد آموزشی با ایجاد مکانی بعنوان یادگاری جبهه و جنگ از آثار دوران دفاع مقدس در مدرسه با هدف حفظ ارزش های دوران دفاع مقدس و شناخت دانش آموزان از این دوران نگهداری می کند.

محمدرضا حاتمیان معلم خیر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: تنها هدفم جلب رضای خداست و چون دانش آموزان از این اقداماتم خوشحال می شوند در نتیجه من هم خرسندم.

وی تاکید کرد: قصد دارم تا پایان مدت خدمت خود با ادامه این اقدامات، نسبت به بهسازی و زیباسازی مدارس دیگر نقاط محروم نیز اقدام کنم.