پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي،توسعه وتجهيز مدارس استان بوشهر ، محمد باباخانی  معاون فني و اجرايي  اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر اظهار داشت: پس از زلزله فروردین 92 در شهرستان دشتی عده‌ای از خیرین به یاری مردم این دیار شتافتند و برای بازسازی مدارس قدم به پیش گذاشتند که یکی از این خیرین اتاق بازرگانی و جامعه نیکوکاران بود. 

معاون فني و اجرايي اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر افزود: این خیرین متقبل ساخت دو مدرسه در شهرستان دشتی شدند که یکی از آنها مدرسه شش کلاسه شهید رجبی در شهر زلزله‌زده شنبه و دیگری مدرسه 6 کلاسه شهید حاجیانی در شهر کاکی است که امروز افتتاح شدند. 

وی افزود: موسسه نیکوکاران ابرار وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران ساخت دو مدرسه در مناطق زلزله‌زده دشتی را متقبل شده است. از اتاق بازرگانی و موسسه نیکوکار ابرار که با آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس استان بوشهر همکاری کردند، تقدیر می‌کنم و امیدواریم در آینده شاهد افتتاح چنین فضاهای آموزشی توسط خیرین در استان بوشهر باشیم.

باباخاني افزود : مدرسه 6 کلاسه شهید حاجیانی شهر کاکی با زیربنای 550 متر مربع ساختمان آموزشی، دیوارکشی 155 متر طول، محوطه‌سازی هزارو 750 متر مربع با اعتبار780 میلیون تومان افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

همچنین مدرسه 6 کلاسه شهید رجبی شهر شنبه با زیربنای ساختمان آموزشی520 مترمربع، محوطه‌سازی هزار و 760 متر مربع و 180 مترطول با هزینه 970 میلیون تومان افتتاح شد.

در این آیین معاون برنامه‌ریزی استاندار بوشهر، فرماندار دشتی، رئیس هیئت امنای جامعه نیکوکاری ابرار تهران، مدیرعامل جامعه نیکوکاری ابرار، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون کشاورزی بوشهر، معاون فني و اجرايي اداره كل نوسازي مدارس استان بوشهر و بخشدار کاکی حضور داشتند.

در این مراسم از طرف هیئت امنای جامعه نیکوکاری ابرار استان تهران به هر یک از معلمان و دانش‌آموزان این مدارس کارت هدیه به مبلغ 50 هزار تومان اهدا شد.

بر اساس این گزارش علامیر محمدصادقی رئیس هیئت امنا جامعه نیکوکاری ابرار تهران در حاشیه این مراسم قول مساعد برای تقبل هزینه دانشگاه را به دانش‌آموزان این مدارس داد.

وی بیان کرد: در آینده نیز نمازخانه و زمین ورزشی برای این مدارس احداث خواهیم کرد.