پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 
 

معاون عمرانی وزیر رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور مطرح کرد:

ساخت 97 هزار کلاس درس توسط خیرین در کشور

كميته فرهنگي و تبليغي شانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان همدان: معاون عمرانی وزیر رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور گفت: خیرین مدرسه ساز پس از انقلاب اسلامی بیش از 97 هزار کلاس درس که معادل 20 درصد کلاس‌های درس کشور است را احداث کرده‌اند.

به گزارش كميته فرهنگي و تبليغي شانزدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز استان همدان ، شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز فامنین با حضور رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور، مدیرکل آموزش و پرورش استان، مدیرکل نوسازی مدارس استان، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، خیرین مدرسه ساز و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء روستای پیرنهان برگزار شد.

معاون عمرانی وزیر رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور با تشکر و قدردانی از اقدام نیک اندیش و خیرخواهانه سید احمد حسینی در احداث مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء در روستای پیرنهان اظهار کرد: تکریم از اقدام این خیر و دیگر خیرین مدرسه ساز وظیفه ما است چرا که خیرین مدرسه ساز با اقدام نیک اندیشانه خود در جامعه تأثیرات خوبی می‌گذارند.

وی با بیان اینکه اگر خیرین مدرسه ساز نبودند مشکلات آموزش و پرورش امروز بیشتر از گذشته بود افزود: ما از خیرین به دو دلیل تجلیل می‌کنیم و یکی به خاطر انفاق اموال است چرا که گذشت از مال بسیار سخت بوده و هرکسی این کار را انجام نمی‌دهد.

مرتضی رئیسی گفت: به برکت نظام اسلامی بسیاری از مشکلات حل شده و در همین منطقه فامنین به همت خیرین مدرسه ساز خیلی از مسائل رفع شده است.

وی دلیل دوم برای تجلیل از خیرین مدرسه ساز را اینگونه بیان کرد و ابراز داشت: اقدام خیرین در ساخت مدرسه یک کار فرهنگی است و آینده سازان کشور در این مدارس تحصیل خواهند کرد.

معاون عمرانی وزیر رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور در ادامه به دیدار هفته گذشته مقام معظم رهبری با مجموعه خیرین و سازمان نوسازی مدارس اشاره کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری مدرسه سازی را مصداق صدقه جاریه دانستند و از دست اندرکاران این کار خیر خواستند که موضوع را با جدیت تمام پیگیری و در راستای اقناع جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه خیرین و نیکوکاران پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخش قابل توجهی از فضای آموزشی برای دانش آموزان را احداث کرده اند تصریح کرد: بیش از 97 هزار کلاس درس در سطح کشور به شکل مردمی و یا مشارکتی ایجاد شده است.

رئیسی اضافه کرد: 20 درصد از کلاس‌های درس در کشور بعد از انقلاب با 9 میلیون متر مربع مساحت توسط خیرین مدرسه ساز ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته که به طور متوسط در طول 35 سال گذشته تعداد 7.5 کلاس درس هر روز در کشور ساخته شده است.

وی با بیان اینکه هر جا مردم اقناع شدند و به کمک دولت آمدند با عمل نیک اندیش خود آثار ماندگاری در عرصه تعلیم و تربیت کشور به جای گذاشته‌اند بیان کرد: در طی سال‌های اخیر حجم تعهدات خیرین مدرسه ساز در کشور دهها برابر شده چرا که تعهدات خیرین مدرسه ساز در سال 78 فقط 16 میلیارد و 900 میلیون تومان که این رقم در برخی سال‌ها به یک هزار میلیارد تومان و سال گذشته نیزی 750 میلیارد تومان افزایش یافته است.

معاون عمرانی وزیر رئیس سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور در ادامه خاطر نشان کرد: اگر کمک خیرین مدرسه ساز نبود مشکلات ما فراوان بود و یک نوبته شدن مدارس و افزایش سرانه زیربنایی برای هر دانش آموز مرهون تلاش‌های خیرین مدرسه ساز است.

وی با فراگیر شدن جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز در کل کشور عنوان کرد: مجموعه آموزش و پرورش و دیگر نهادها در نهادینه شدن و گسترش عمل نیک خیرین حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد.

رئیسی با اشاره به اینکه با کمک‌های انجام گرفته هنوز نیازهای ما رفع نشده تصریح کرد: با استانداردها و نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و از همه افراد جامعه تقاضامندیم هر کسی که می‌تواند در راستای کمک به دانش آموزان منطقه خود آموزش و پرورش را یاری دهد و ما از خیرین با آغوش باز استقبال می‌کنیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس از وجود 6 هزار طرح آموزشی در کشور از سوی خیرین مدرسه‌ساز خبر داد و اظهار داشت: جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با ظرفیت 500 هزار عضو ظرفیت خوبی برای اقتصاد مقاومتی هستند. .

امیر خجسته با اشاره به اینکه 30 درصد از نظام آموزشی کشور توسط خیرین مدرسه‌ساز ایجاد شده است، افزود: با تأکیدات مقام معظم رهبری در راستای توجه به فرهنگ، فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ باید مورد توجه بیشتری باشد.

*استان 33 پروژه نیمه تمام در بخش فضاهای آموزشی دارد

همچنین در ادامه این مراسم مدیر کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان همدان با بیان اینکه ابتکار مجمع خیرین مدرسه ساز از سال 73 آغاز شده است گفت: در سال 73 میزان تعهدات خیرین فقط 500 میلیون تومان بود که سال گذشته این رقم به اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان افزایش یافت که 67 درصد آن تحقق یافته است.

ابراهیم امینی فر رویکرد جشنواره خیرین مدرسه ساز در سال جاری را تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دانست و تأکید کرد: از عمل خیر سید احمد حسینی در ساخت مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء تشکر می‌کنیم و 33 پروژه نیمه کاره در سطح استان منتظر دستان پر خیر و برکت خیرین برای تکمیل و راه اندازی است.

در ادامه فرماندار فامنین نیز با بیان اینکه خداوند بندگان مخلص خود را بیشتر دوست دارد ابراز داشت: خداوند افرادی که بیشتر عبادت کنند و از مال خود انفاق کنند را بیشتر دوست داشته و آنها را از نعمات بیشتری بهره‌مند می‌کند.

رسول حسینی با تشکر و قدردانی از اقدام خیرخواهانه سید احمد حسینی تصریح کرد: امیدواریم وفاق، همدلی، صمیمیت و خیر بودن در بین همه مردم کشور همچنان ادامه داشته باشد و در آینده نیز به برکت نظام اسلامی شاهد استمرار اقدامات خیرخواهانه باشیم.

در ادامه این مراسم با اهداء لوح سپاس از خدمات و عمی نیک اندیش سید احمد حسینی تجلیل شد و این خیر نیز با بیان اینکه در این منطقه به دنیا آمده و پیشرفت کرده ام گفت: خودم را نسبت به این منطقه مدیون می‌دانم و با هدف محرومیت زدایی و اشتغالزایی در این منطقه مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء را احداث کرده ام.

سید احمد حسینی اضافه کرد: احداث این مجتمع آموزشی را در سال 88 آغاز کرده ام و بعد از گذشت چهار سال با صرف بیش از چهار میلیارد تومان در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع امروز این پروژه به بهره برداری رسید.

وی در ادامه تعهد نمود که اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان برای احداث مدرسه ابتدایی اختصاص دهد.

در پایان مراسم، مجتمع آموزشی خاتم الانبیاء روستای امامزاده پیرنهان فامنین افتتاح و به آموزش و پرورش تحویل شد.