پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
 

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: در كشور ما ميانگين فضاي ورزشي تجميع يافته بين نهادها براي هر دانش‌آموز تقريباً‌ سه‌دهم مترمربع است.

ابراهيم سحرخيز  در سمنان اظهار داشت: اين مقدار فضا بسيار ناچيز است كه با مقدار استاندارد يعني حداقل يك مترمربع فاصله بسيار دارد.
وي تصريح كرد: براي توسعه امر ورزش به همت همه نهادها نيازمنديم و ما نبايد از داشته‌ها و سرمايه‌هايمان با نگاه بخشي‌گرا استفاده كنيم.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: مخاطبان تربيت‌بدني دانش‌آموزان هستند و اگر قرار باشد كه سالن‌هاي ورزشي به بخش خصوصي واگذار شود و يا درهاي آن به روي خواص گشوده شود ديگر شاهد حضور اين مخاطبان نخواهيم بود.
سحرخيز افزود: در برخي از استان‌هاي كشور به خاطر شرايط خاص اقليمي و همچنين براي ورزش بانوان نيازمند فضاي پوشيده ورزشي هستيم.
وي تصريح كرد: ورزش انسان را از آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگي كه در جامعه وجود دارد مصون مي‌دارد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: اعتياد، جنگ‌ نرم و فرهنگ‌ستيزي از خطرات جدي است كه در راه جوانان كشورمان كمين كرده و اين خطرات به شكل جذاب و جوان‌پسند ارائه مي‌شوند.
سحرخيز افزود: تنها جايي كه مي‌تواند قدرت نه گفتن را در جوانان ما تقويت كند ورزشگاه‌ها است.
وي تصريح كرد: در برخي از سالن‌هاي ورزشي شاهد بداخلاقي‌هايي توسط مربيان ورزش هستيم كه يك دبير با اخلاق ورزش در مدرسه مي‌تواند اين نقص را جبران كند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گفت: افرادي كه به امر استخدام معلمان ورزش معترض‌اند بايد بدانند كه اين 20 هزار معلم ورزش در واقع 20 هزار پاسدار و پرچمدار نظام در مقابل هجمه فرهنگي و 20 هزار مربي براي مصون داشتن جوانان از آسيب‌هاي روحي و جسمي هستند.
سحرخيز افزود: بايد به دبير ورزش با نگاه متمايزي نسبت به ساير دبيران نگريست زيرا معلمان ورزش هم مسئول و امانتدار و هم متخصص در امر ورزش هستند.
وي تصريح كرد: لازم نيست تمام دانش‌آموزان كشور ما جزو دانشگاهيان و نخبه‌هاي آموزشي باشند زيرا كشور ما به افراد تحصيل‌كرده‌اي كه هيچ گونه توانايي و سلامتي ندارند، نيازمند نيست