پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨

معاون وزرات آموزش و پرورش از بهره برداری مدارس جدید در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: با آغاز سال تحصیلی 93 - 94 بیش از 160 هزار دانش آموز در مدارس نوساز مشغول تحصیل می شوند.

 

'علی باقرزاده'  در سمنان افزود: شرایط و امکانات برای آغاز سال تحصیلی جدید در فضایی شاد، با نشاط و با آرامش فراهم است.

وی بازگشایی مدارس در کشور را جشن ملی آغاز بهار تعلیم و تربیت نامید و گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده در بخش های مختلف اعم از ثبت نام، ساماندهی نیروی انسانی، کلاس بندی، مدرسه بندی و ... آمادگی بهتر از قبل وجود دارد و این امر مشهود است.

باقرزاده با بیان تاکنون 97 درصد دانش آموزان در کشور ثبت نام کرده اند گفت: تاکنون 12 میلیون و 300 هزار نفر ثبت نام شده اند و بقیه سه درصد نیز آمار بین راهی است که ظرف دو تا سه روز آینده تکمیل می شود.

وی در مورد وضعیت ساماندهی نیروی انسانی و کمبودهای این بخش نیز اظهار داشت: از نظر میانگین تعداد دانش آموزان با تعداد معلمان در کشور با کمبودی مواجه نیستیم اما توزیع نیروها در استانها و مناطق یکسان نیست و در برخی مناطق از نظر رشته، جنس و دوره ها کمبودهایی وجود دارد.

باقرزاده گفت: به رغم افزایش قریب 24 هزار نفر دانش آموز پایه اول از یک طرف و بازنشسته شدن 25 تا 26 هزار نفر نیروی فرهنگی، نیازها همانند سال قبل است و افزایش نیافته و ساماندهی و آرایش مطلوبی از نظر نیروی انسانی در کشور صورت گرفته است.

معاون وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با ساماندهی مطلوبی که صورت گرفته نیاز نیروی انسانی در حد سال گذشته حفظ شده است که بیانگر بهره وری و استفاده درست از نیروها است که در دوران وزارت دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش عملی شده است.