پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
دکتر مرتضی رییسی روز پنجشنبه در آیین پایانی شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور در خرم آباد، افزود: این پروژه ها در قالب 31 هزار کلاس درس با زیربنای شش میلیون متر مکعب درکشور در حال اجرا هستند.

وی با اشاره به اینکه برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها حدود 30 هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است،

اظهارکرد:20 درصد این پروژه ها با مشارکت خیرین مدرسه ساز به صورت 100 درصدی و یا مشارکتی درحال احداث و تکمیل هستند.

رییسی گفت: مجموع کلاس های درس در دست احداث مجمع خیرین مدرسه ساز کشور در قالب این پروژه ها، پنج هزار و 700 کلاس است.

وی ادامه داد: هم اکنون به ازای هر دانش آموز، نیم متر مربع فضای آموزشی نیمه تمام در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به سیاست آموزش و پرورش مبنی بر تکمیل پروژه های نیمه تمام مدرسه سازی گفت: تلاش می کنیم با تامین اعتبارات ملی و عمرانی در سطح استان ها، بخشی از این پروژه ها تکمیل و به بهره برداری برسد.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین با اشاره به بند سه تبصره قانون بودجه سال 93 افزود: پروژه های نیمه تمام مدرسه سازی به مجمع خیرین مدرسه ساز واگذار خواهد شد که با تکمیل هر پروژه توسط خیرین مدرسه ساز، پروژه به نام فرد خیر ثبت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز کشور در پارسال بیش از هفت هزار و 500 میلیارد ریال بوده، اظهارکرد:با توجه به گستردگی مشارکت خیرین مدرسه ساز در امسال این تعهدات به طور حتم افزایش خواهد یافت.

وی گفت: به طور متوسط در سال های گذشته 60 درصد تعهدات خیرین مدرسه ساز کشور محقق شده است.

استاندار لرستان نیز گفت: احداث یک هزار و 650 کلاس درس برای جبران کمبود و تامین نیاز فضاهای آموزشی و پرورشی لرستان، ضروری است.

ˈهوشنگ بازوندˈ افزود: برای احداث این تعداد کلاس درس، هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیازاست.

وی با اشاره به اینکه هنوز مشکل مدارس کپری در لرستان به طور کامل رفع نشده، گفت: یکی از طرح های مفید و موثر اجرا شده در زمینه رفع مشکل کمبود فضاهای آموزشی استان، طرح 1 + 1 است که دراین طرح خیرین مدرسه ساز و دولت به میزان مساوی در زمینه احداث فضاهای آموزشی سرمایه گذاری می کنند.

بازوند، با تاکید بر اینکه تلاش خیرین مدرسه ساز در زمینه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی، مصداق عینی تحقق شعار سال مبنی بر ˈفرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ است، افزود: امروز شاهد بروز سرچشمه هایی از عزم ملی به عنوان عامل اصلی برای رشد و توسعه قتصاد و فرهنگ در کشور مبتنی بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.

آیین پایانی شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور،پنجشنبه با حضور دو هزار نفر از خیرین مدرسه ساز سراسر کشور، در سالن ورزشی تختی خرم آباد برگزار شد.