پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 10 تهران با تأکید بر اینکه ساخت مدارس توسط خیرین شامل عوارض ساخت و ساز نمی شود، از آمادگی شهرداری برای برگزاری مراسم تجلیل از خیرین خبر داد.

نقی قلی زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۰ تهران در گفت و گو با خبرنگار مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران، با تأکید بر اهمیت ساخت مدارس در سطح شهر تهران، گفت: مدرسه سازی تأثیر مستقیمی در بافت شهری به ویزه در مناطق فرسوده  دارد.
وی ادامه دارد: با توجه به اینکه  شهر تهران زلزله خیز بوده و در برخی مناطق نیز با مدارس فرسوده هستند، نیاز به بازسازی و ساخت مدارس جدید بیش از پیش به چشم می خورد.
قلی زاده با بیان اینکه ساخت مدارس جدید علاوه بر ایجاد فضای بسیار مناسبی برای دانش آموزان، شرایط خوبی برای تأمین امنیت و حفظ جان دانش‌آموزان را نیز به همراه دارد، اظهار کرد: مدرسه نو و ایمن از بروز حوادث ناگوار جلوگیری  می کند.
وی افزود: با توجه به گسترده بودن دامنه فعالیتی آموزش و پرورش، نمی تواند فضاها را به بهتربن نحو پوشش داده و تمامی نیازهای جامعه آموزشی کشور را فراهم کند لذا ورود خیرین در این سطح که به عنوان نعمت های الهی هستند، گام های بسیار مهمی را می توانند در جهت احیای مراکز آموزشی کشور بردارند.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۰ تهران با تأکید بر لزوم استاندارد بودن فضای آموزشی برای تمامی دانش آموزان، بیان کرد: کلاس درس باید به گونه ای باشد که دانش آموز بتواند با فراغ بال در آن جا به تحصیل علم دانش بپردازند، و از امکانات و تجیهزات آموزشی استاندارد و به روز بهره ببرد.
وی یادآور شد: همت خیرین برای ایجاد مدارس جدید به ویژه در مناطقی مانند منطقه ۱۰ تهران، می تواند بسیار مفید و در آینده جامعه نیز تأثیرگذار است. خیرین شاید در این دنیا بخشی از مال خود را با خرج در راه مدرسه سازی از دست بدهند، ولی در آن دنیا جایگاهی ویژه برای خود کسب می کنند.
قلی زاده در ادامه سخنان خود به نقش شهرداری در ترویج این ارزش دینی پرداخت و گفت: شهرداری نیز به سهم خود با ورود در این قیبل محافل، با خیرین آشنا شده و در فواصل مختلف از زحمات و کار نیک این عزیزان قدردانی می کند.
شهرداری آماده همکاری با خیرین مدرسه ساز است
وی اذعان کرد: شهرداری در زمینه مسائل اداری به ویژه در زمینه صدور پروانه برای ساخت این قبیل مدارس خیرساز، تمهیدات لازم برای سهولت در اجرای این برنامه ها را اهتمام می ورزد. شهرداری تسهیلات لازم را در اختیار خیرین خواهد گذاشت تا این مدارس با سرعت و بدون دغدغه ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار داده شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ۱۰ تهران با تأکید بر اینکه بحث شرایط و ضوابطی که شهرداری برای ساخت ساختمان در نظر می‌گیرد، شامل حال مدارس خیرساز نمی شود، تصریح کرد: شهرداری سعی می کند همه شرایط مساعد برای ساخت مدارس خیرساز را فراهم ساز تا هیچ مشکلی در زمینه ایجاد این قبیل مدارس وجود نداشته باشد.
وی یادآور شد: ساخت مدرسه به همت خیرین هیچ گونه عوارض را به همراه ندارد و تمهیدات لازم برای کاهش هزینه های ساخت این قبیل مدارس را اندیشیده است. شهرداری نهایت همکاری را با آموزش و پرورش در زمینه ساخت مدارس به ویژه مدارس خیرساز دارد.
قلی زاده با تأکید بر اینکه شهرداری تهران از مشارکت خیرین در ساخت و ساز مدارس استقبال می کند، بیان کرد: با توجه به فرسوده بودن بیش از ۵۵ درصد تهران؛ ساخت این مدارس علاوه بر ابعاد نیک آن، تأثیر بسزایی در ترمیم و زیبایی بافت شهری دارد.
وی خاطر نشان کرد: شهرداری با وجود محدودیت ها و مشغله های کاری؛ سعی دارد در مسائل فرهنگی جذب خیرین با آموزش و پرورش همکاری کند و از برگزاری همایش های تجلیل از خیرین و فرهنگ سازی در امر نیک مدرسه سازی نیز استقبال کرده و زمینه های لازم برای اجرای این برنامه ها را فراهم می کند.