پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
 
 
معاون عمراني وزير مطرح کرد/ موافقت سازمان نوسازي مدارس کشور با مشارکت خيرين در طرح هاي نيمه تمام آموزشي
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در نشست مشترک با وزیر آموزش و پرورش و اعضای جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مجمع خیرین تهران با بیان آماری روند رو به رشد تعهدات خیرین در سال های اخیر را ناشی از برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز در استان های مختلف کشور دانست و با استناد به آمارهاي موجود گفت: افزایش رقم تعهدات خیرین در سال های اخیر رابطه مستقیمی با افزایش تعداد جشنواره های استانی و شهرستانی دارد. 
رئیسی با اعلام این خبر اظهار داشت: از سال 1378 که اولین جشنواره خیرین مدرسه ساز در سطح کشور آغاز شد تا پایان سال 1390 رقم تعهدات خیرین در کل کشور، 4 هزار و 280 میلیارد تومان بوده است که از این رقم، معادل 2 هزار و800ميليارد تومان تومان یعنی 65 درصد آن تحقق یافته  و از این میزان، معادل 2 میلیارد و 560 میلیارد تومان از سال 1384 به بعد محقق شده است.
وی همچنین در این باره ادامه داد: 18 درصد از ساخت و سازهایی که از سال 1378 تاکنون رخ داده  متعلق به کمک های خیرین است یعنی در حدود 1000 میلیارد تومان از مشارکت خیرین در امر ساخت و ساز مدارس بوده است. همچنین از سال 79 تاکنون ، 2 ميليون و 900هزار متر مربع از زیربنای پروژه ها مربوط به طرح های خیری است.
او همچنين با اشاره به پروژه های نیمه تمام دولتی، یکی از راهکارهای مناسب برای اتمام پروژه های نیمه تمام را مشارکت خیرین خواند و گفت : ما در حال حاضر بیش از 7500 پروژه نیمه تمام در سطح کشور داریم و یکی از راه حل های ما این است که خیرین به جای آنکه ساخت  پروژه های جدید را آغاز کنند، مدارس نیمه ساخته را در سطح کشورتکمیل کنند. 
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور  همچنین اضافه کرد:  اولین همایش سراسری خیرین در سال 1375 در هتل همای تهران برگزار شد و ما در حال حاضر 24 هزار و200 خیر در سطح کشور داریم که از این تعداد 68 درصد را آقایان، 17 درصد را بانوان و 15 درصد را اشخاص حقوقی تشکیل  دهند که این رقم هر روز در حال افزایش است. 
رئیسی در پايان این جلسه ضمن تقدیر از فعالیت های اعضای جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مجمع تهران تاکید کرد: در هر سال با برگزاری جشنواره ها و تشکیل مجامع در استان های مختلف کشور رقم تعهدات خيرين در حال افزايش است و هر سال شاهد انسجام بيشتر بين مجامع استان ها با  نماينده هاي ولي فقيه، استانداري ها و نهادهاي ديگر هستيم.