پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨
 
 

 

معاون فني و نظارت سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور گفت: 20درصد از مجموع پنج هزار و 170ميليارد ريال اعتبار سال جاري اين دستگاه، به مقاوم سازي مدارس تخصيص يافته است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، "محمدحسين ترابي زاده" عصر روز سه شنبه در جمع کارکنان سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان لرستان گفت: مقاوم سازي مدارس و فضاهاي آموزشي اولويت کاري اين سازمان است.

وي با اشاره به اينکه روش ساخت مدارس در کشور از سنتي به مهندسي تبديل شده، اظهار داشت: در گذشته تنها 20 درصد از مدارس و فضاهاي آموزشي کشور با استفاده از سازه هاي بتوني و فلزي احداث مي شد.

وي تصريح کرد: بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي، نوسازي، تخريب و مقاوم سازي فضاهاي آموزشي در دستور کار اين سازمان قرار گرفته است.

وي با اشاره به نوسازي و بازسازي کلاس هاي درس، اظهار داشت: سازمان نوسازي مدارس کشور از تجربيات فراواني در اين حوزه برخوردار است که مي تواند اين تجربيات را در اختيار ديگر کشورها قرار دهد.

ترابي زاده افزود: در ارزيابي هاي بعمل آمده توسط معاونت راهبردي رياست جمهوري، اين سازمان در شاخصه هاي کيفيت کار، رعايت موافقت نامه و شيوه عقد قرارداد در رديف هاي ملي در رتبه اول کشور قرار دارد.

اين مقام مسئول تصريح کرد: همچنين اين سازمان در رديف هاي استاني در ميان نهادهاي دولتي کشور در رده سوم قرار گرفته که اين مهم نشان دهنده همت بالاي سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور در امر مدرسه سازي است.

وي در ادامه با اشاره به نماي کلي فضاهاي آموزشي کشور گفت: نماي بيروني و دروني فضاهاي آموزشي مي بايست به گونه اي طراحي و ساخته شود که دانش آموزان با اشتياق بيشتري در آنها حاضر شوند.

وي بکارگيري نماهاي سنتي و اسلامي را در مدارس جديد از جمله شيوه هاي بکار گرفته شده براي زيبا سازي فضاهاي آموزشي کشور عنوان کرد.ک/2