پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
معاون استاندار همدان:
خیران، ایثارگران حماسه‌ساز هستند

معاون عمرانی استاندار همدان خیران را ایثارگرانی حماسه‌ساز دانست و گفت: بخشیدن مال برای انسان بسیار سخت است اما خیران نیک‌اندیش با گذشت از مال خود خیر کثیر را در جامعه جاری و ساری می‌کنند.

به گزارش كميته فرهنگي و تبليغي جشنواره  از تویسرکان، محمود‌رضا عراقی شامگاه یکشنبه در شانزدهمین همایش خیران مدرسه‌ساز شهر تویسرکان، معلمی را کار انبیاء خواند و اظهار کرد: آینده کشور با تعلیم و تربیت معلم‌ها رقم می‌خورد.

وی خیران را ایثارگرانی حماسه‌ساز دانست و افزود: بخشیدن مال برای انسان بسیار سخت است اما خیران نیک‌اندیش با گذشت از مال خود خیر کثیر را در جامعه جاری و ساری می‌کنند.

معاون عمرانی استاندار همدان با تأکید بر اینکه گذشت برای انجام و ماندگاری امور بزرگ امری ضروری است، اضافه کرد: خیران مدرسه‌ساز با این واژه انسی خاص دارند به همین دلیل در خیر رساندن و حرکت به نفع مردم کارهای بسیار بزرگی را در جامعه به یادگار می‌گذارند.

وی با اشاره به اینکه قدرت و اختیاراتی که یک حکومت علاوه بر مدد خداوند دارد از مشارکت مردم سرچشمه می‌گیرد، ادامه داد: هر زمان در هر رویدادی که مردم حضور دارند کارهای بزرگی انجام و حماسه‌های بی‌نظیری شکل می‌گیرد.

عراقی نمونه بارز مشارکت مردمی را در 35 سال حیات پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد و گفت: با لطف خداوند مردم ایران در برهه‌های مختلف نقش‌آفرینی‌های بزرگی داشتند و امانتی را به عنوان مسئولیت به ما سپردند.

وی تأکید کرد: مسئولیتی که امروز داریم در قبال مردم بسیار سنگین است چرا که با گذشت و ایثار‌گری‌ رنج‌های بسیار ملت بزرگ ایران حاصل شد و ما باید آن را غنیمت بدانیم.

معاون عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه خدمت به مردم وظیفه همه مسئولان است، گفت: تصمیم‌گیری‌های اتخاذ شده در دولت تدبیر و امید بالا بردن رفاه و سطح معیشت مردم است.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال مولد و واقعی یکی از این اهداف است که امیدواریم با سرمایه‌های خود مردم این اشتغال را ایجاد کنیم.

عراقی گستردگی عرصه وقف را در سطح جامعه خواستار شد و افزود: فعالیت‌ در راستای جذب خیران تنها در بخش ساخت مدرسه نباشد بلکه در مسائل بهداشت، آب و... که مردم مشکل دارند، نیز صورت گیرد.

وی تصریح کرد: خیران ما به عنوان سرمایه‌های بزرگ، می‌توانند برای کشور گام‌های بزرگی بردارند.

مدیر آموزش و پرورش تویسرکان نیز پس از تقدیر از خیران مدرسه‌ساز این شهرستان، به بیان نام و امور انجام شده از سوی آن‌ها پرداخت و ادامه داد: آقای بیات و همسرش یک مدرسه 10 کلاسه در روستای سید شهاب احداث کردند که در حال تکمیل است.

علی بیات با اشاره ساخت یک باب مدرسه توسط مرحوم حاج غفار رسولی، به هدیه چندین قطعه زمین از سوی خیران برای ساخت مدرسه در تویسرکان اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه هفت پروژه نیمه کاره خیر ساز در تویسرکان وجود دارد، اظهار کرد: امیدواریم در این خصوص خیران، ما را همانند سال‌های گذشته با نگاه بلندشان یاری کنند.

مدیر آموزش و پرورش تویسرکان خاطرنشان کرد: خیرانی که در پروژه‌های نیمه کاره کمک کنند، مدرسه به نام دو خیر نامگذاری خواهد شد.

وی تأکید کرد: هدف و برنامه امسال آموزش و پرورش تکمیل مدارس خیرساز برای بهره‌برداری است.

بیات در بخش دیگر از سخنانش بخشیدن را بسیار زیبا عنوان کرد و گفت: تا زمانی که ما از مال خود نگذریم هرگز این زیبایی را درک نخواهیم کرد.

وی با بیان این که انسان‌های بخشنده همیشه دستانشان پر است، گفت: خیران مدرسه‌ساز با کار خود ریشه جهل را خشکانیده و دانایی را به جامعه هدیه می‌دهند.