پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 
 

معاون فني سازمان نوسازي مدارس كشور گفت: مطالعات مقاوم‌سازي 14 هزار كلاس درس در قالب يك‌هزار و 300 مدرسه به پايان رسيده است.

محمدحسين ترابي‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در آغاز اجراي مقاوم‌سازي مدارس به دليل اينكه‌ زيرساخت‌‌ها در كشور آماده نبود، مطالعه مقاوم ‌سازي هر مدرسه‌اي به 2 سال زمان نياز داشت.

وي ادامه داد: چنين روندي كار‌ها را به كندي پيش مي‌برد و سازمان نوسازي مدارس با شيب نسبتاً ملايمي مقاوم‌سازي مدارس را ادامه داد هر چند اين سازمان مطابق توافقات و الزامات از قانون عقب نيست.

معاون فني سازمان نوسازي مدارس كشور گفت: سازمان نوسازي مدارس كشور طبق قانون بايد 7 هزار كلاس درس را در مدت 4 سال مقاوم‌سازي مي‌كرد كه در حال حاضر حدود 6 هزار كلاس درس مقاوم‌سازي شده است كه تا پايان تير، اين آمار به 7 هزار كلاس درس خواهد رسيد.

وي با بيان اينكه سال 89 را بايد نقطه عطف مقاوم‌سازي در كشور دانست، خاطر نشان كرد: امسال مطالعات حدود هزار و 300 مدرسه با بيشتر از 14 هزار كلاس درس به اتمام رسيده است.

ترابي‌زاده در پايان خاطرنشان كرد: نظام فني و اجرايي كشور در سال‌هاي گذشته در زمينه مقاوم‌سازي تجارب لازم را كسب كرده و هزينه آن را پرداخت كرده است و امروز آماده است اين تجارب را به ساير دستگاه‌ها اعلام كند.