پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٣١ شهریور ١٣٩٨
 
 

مهندس محمدرضاعیدی مدیر کل نوسازی مدارس استان دریک مصاحبه مطبوعاتی ورسانه ای وضعیت موجوداداره کل راباخبرنگاران درجریان گذاشت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی گفت: 15 هزار و 679 کلاس غیرمستحکم و نیمه مستحکم نیاز به مقاوم‌سازی و تخریب و بازسازی دارد.

 محمدرضاعیدی مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی درمصاحبه مطبوعاتی وگفت وگوبا خبرنگاران با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی دارای 23 هزار و 300 کلاس درس دارد، اظهار کرد: 7 هزار و 612 کلاس از کلاس‌های این استان مستحکم هستند.

وی افزود: 7 هزار و 379  کلاس آذربایجان شرقی نیمه مستحکم ‌نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

عیدی خاطرنشان کرد: 8 هزار و 300 کلاس استان آذربایجان‌شرقی از 23 هزار و 300 کلاس درس آذربایجان شرقی غیرمستحکم و نیاز به تخریب و بازسازی دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در سال 93 از منابع دولتی 77 پروژه با 509 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش می‌شود، گفت: 110 پروژه آموزشگاهی با 730 کلاس درس در سطح این استان در دست اجراست که تا مهر ماه سال 94 به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به طرح استاندارسازی سامانه گرمایش در مدارس از محل عوارض مصارف گاز گفت: از سال گذشته تاکنون استانداردسازی گرمایش در 405 مدرسه را آغاز کرده که 190 مدرسه تحویل داده شده و تا پایان امسال اجرای طرح استانداردسازی 250 مدرسه را نیز آغاز می‌کنیم.

عیدی اضافه کرد: رویکرد جشنواره امسال جشنواره خیرین مدرسه‌ساز اتمام پروژه‌های نیمه تمام دولتی بوده و سعی خواهیم کرد در هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در اردیبهشت سال 94 نیز خیرین را به سمت هزینه‌کرد در تکمیل پروژه‌های دولتی که به دلیل کمبود اعتبارات نیمه تمام مانده هدایت کنیم.

وی از تعهد 420 میلیارد ریالی خیران مدرسه‌ساز در شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: خیران تا به امروز بیشتر تعهدات خود را انجام داده و بقیه تعهدات خیران مدرسه‌ساز نیز تا پایان امسال تحقق می‌یابد.

وی تصریح کرد: خیران مدرسه‌ساز در شانزده جشنواره خیران مدرسه‌ساز 356 میلیارد تومان در امر مدرسه سازی تعهد و کمک کرده‌اند.

وی همچنین اشاره نمود درارزیابی معاونت برنامه ریزی ونظارت راهبردی ریاست جمهوری مربوط به سال 91 اداره کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی رتبه برتر را دربین ادارات کل نوسازی مدارس کشور کسب کرده است .