پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 
تعمیر و بازسازی مدارس قدیمی و فرسوده از نیازهای اساسی فضاهای آموزشی شهر تهران است مدارسی كه سال‌ها پیش و متناسب با جمعیت دانش‌آموزی آن روزگار كه قطعا كمتر از جمعیت امروز بوده ساخته شده و هم اكنون از نظر تعداد كلاس و یا تأمین حداقل نیازهای دانش آموزان با مشكلات بسیار مواجه است.
یكی از مهم‌ترین نواقص و اشكالات این مدارس سرویس بهداشتی آنها است كه علاوه بر كم بودن تعدادشان از نظر شرایط  بهداشتی نیز استانداردهای لازم را ندارند؛ دلیل آن نیز همجواری چشمه های سرویس با آبخوری دانش آموزان است كه قطعا مشكلات زیادی را برای دانش آموزان ایجاد خواهد كرد.
خوشبختانه در سال‌های اخیر این امر به جد مورد توجه مسئولان آموزش و پرورش و خیرین گرانقدر مدرسه ساز قرار گرفته و تلاش‌هایی نیز برای استانداردسازی سرویس بهداشتی مدارس قدیمی صورت گرفته‌است به نحوی كه اخیرا یكی از خیرین با اختصاص مبلغ 300 میلیون ریال هزینه بازسازی سرویس بهداشتی مدرسه‌ای در منطقه 5 آموزش و پرورش را تقبل كرده است.
خانم مهر آرا از خیرین مدرسه ساز تهران است كه با مبلغ اختصاصی وی، سرویس بهداشتی دبستان دخترانه هاشمی نژاد كه یكی از مدارس قدیمی منطقه 5 است بازسازی و 10 چشمه سرویس بهداشتی در مدرسه هاشمی نژاد ایجاد می شود و دانش آموزان در سال تحصیلی آینده شاهد رعایت استانداردها در این بخش از مدرسه‌ شان خواهند بود.
امید است با همت خیرین گرانقدر و همت آموزش و پرورش مشكلات اینچنینی در مدارس قدیمی كه هم اكنون امكان تخریب و بازسازی آنها وجود ندارد  و دانش آموزان نیز در آنها تحصیل می كنند فراهم شود.