پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ١ شهریور ١٣٩٨
 

خبرگزاری تسنیم: مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز کاشان گفت: خیران مدرسه‌ساز در احداث مدرسه پیله وریان در کاشان ۱۴ میلیارد ریال مشارکت داشتند.

محمد کتابچی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، پیرامون آئین کلنگ زنی مدرسه زنده یاد حاج عباس پیله وریان این شهرستان اظهار کرد: برای ساخت این مدارس با 40 هزار مترمربع زیر بنا بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی تصریح کرد: حدود 10 تا 25 درصد از این میزان اعتبارات دولتی و بقیه از اعتبارات خیرین مدرسه‌ساز این شهرستان پرداخت شده است.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز کاشان افزود: در 2 ماه گذشته، کلنگ احداث 5 پروژه آموزشی با زیربنای 7 هزار مترمربع با 60 کلاس درس به همت خیرین مدرسه‌ساز در کاشان به زمین زده شده است.

وی بیان کرد: برای اجرای این پروژه ها 80 میلیارد ریال از اعتبارات خیرین سرمایه گذاری شده است.

کتابچی با اشاره به کلنگ احداث مدرسه پیله وریان خاطرنشان کرد: دبستان دخترانه زنده یاد حاج عباس پیله وریان به مساحت 1800 متر مربع در سه طبقه با 12 باب کلاس، کارگاه، آزمایشگاه، کتابخانه، سالن اجتماعات چند منظوره و ساختمان ادارای و ساختمان اصلی ساخته می شود.

وی با بیان این‌که میزان مشارکت خیران در ساخت این مجموعه آموزشی را 14 میلیارد ریال بوده، افزود: 25 درصد از هزینه پروژه نیز با مشارکت دولت تامین می شود.