پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 

40 سال سابقه تدریس در دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه تهران، کافی بود تا دکتر احمد مسعود بهترین راه رسیدن دانش آموزان به جایگاه های عالی علمی را ساخت مکانی برای آیندگان این کشور بداند و آمادگی خود را برای مشارکت مادام العمر در این زمینه اعلام کند.

دکتر مسعود در سال 1322 در شهر صومعه سرای استان گیلان متولد شد. او تحصیلات عالی خود را در سال 1339 در رشته داروسازی دانشكده داروسازی دانشگاه تهران آغاز كرد و در سال 1346 فارغ‌التحصیل شد. وی در سال 1353 موفق به اخذ درجه تخصصی در رشته ایمونولوژی و میكروبیولوژی از دانشكدة كلودبرنارد دانشگاه لیون-فرانسه گردید. سپس تحصیلات فوق‌تخصصی خود را در رشتة ایمونوهماتولوژی-ایمونوپاتولوژی انستیتوپاستور پاریس در سال 1353 به پایان رساند. سال ها تحصیل و تدریس در رشته پزشکی دکتر را بر آن داشت تا حاصل عمر و زحمات سال های کاری خود را در زمینه ساخت مدرسه برای تحصیل دانش آموزان به کار گیرد. ثمره عمر استاد، دو فرزند دختر و پسر بود که هر دو در رشته پزشکی تحصیل کرده اند و در رشته طبابت مشغول به فعالیت هستند. 
ساعتی پای صحبت های دکتر مسعود نشستیم تا علاقه اش را به کار مدرسه سازی جویا شویم، خودش درباره انگیزه اش برای ورودش به این فعالیت گفت: شاید اصلی ترین دلیل ورود من به امر مدرسه سازی،  علاقه وافری است که برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان دارم، این افراد آینده کشور هستند و باید در محیط و فضایی مناسب تحصیل کنند.
وی ادامه داد: این تنها کاری است که ثوابش برای عاقبت انسان باقی می ماند و امیدوارم خداوند قبول کند و این کمک من راهی باشد تا افراد نیکوکار بیشتر در این مسیر قدم بردارند. 
گفتنی است دکتر مسعود با مراجعه به مجمع خیرین مدرسه ساز شهرتهران، مبلغ 200 میلیون ریال به حساب مجمع واریز و به دلیل اهمیت فعالیت های مدرسه سازی، آمادگی خود را برای مشارکت مادام العمر نیز اعلام کرده است.