پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس مازندران، قربانعلی شیرزاد در پانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان که در اردوگاه دانش آموزی بادله میاندرود برگزار شد با ابراز امیدواری و تاکید بر اینکه باید از ظرفیت و توانمندی‌های خیران مازندرانی استفاده بیشتری کنیم، تصریح کرد: امسال پروژه جدید مدرسه‌سازی تعریف نمی‌شود. هدف ما تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی و مشارکتی است.

وی  از وجود یک هزار و شش خیر مدرسه‌ساز در مازندران خبر داد و گفت: تاکنون 655 پروژه مدرسه‌ای در قالب 3 هزار و 662 کلاس درس از سوی خیران مدرسه‌ساز مشارکت شده است.

شیرزاد افزود: در 14 جشنواره گذشته 522  قطعه زمین به مساحتی بیش از  158 هکتار به آموزش و پرورش اهداء شد.

این مسئول کل ارزش ریالی کمک خیران به حوزه مدرسه‌سازی را بالغ بر 228 میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: 461 پروژه مدرسه‌سازی در قالب 2هزار و 700 کلاس درس در زیر بنای 434 هزار مترمربع نیمه‌تمام در دست اجرا داریم که برای تکمیل نیازمند 111 میلیارد تومان اعتبار است.

شیرزاد از راه‌اندازی سامانه پرداخت آنلاین برای دریافت کمک‌های مردمی خبر داد و افزود: از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور سامانه‌ای تعریف شده است که در روز جشنواره به صورت نمادین رونمایی می‌شود.

مدیرکل نوسازی مدارس مازندران، تعداد پروژه‌های مردمی و مشارکتی نیمه‌تمام در استان را 131 پروژه عنوان کرد و یادآور شد: این تعداد پروژه‌ها 680 کلاس درس در مساحت 103 هزار متری را شامل می‌شود که برای تکمیل آن حدود 31 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شیرزاد با اشاره به اینکه استان مازندران در بحث مقاوم‌سازی مدارس رتبه نخست کشوری را کسب کرد، بیان داشت: سال گذشته سهم مازندران از اعتبار مقاوم‌سازی، تخریب و بازسازی 46 میلیارد تومان بوده است که از این میزان 19 میلیارد تومان از اعتبارات سال گذشته تخصیص یافت.

این مسئول تعهد سال گذشته خیران مدرسه‌ساز را 36 میلیارد تومان مطرح کرد و افزود: بیش از 80 درصد این مبلغ محقق شد.

 در این مراسم به صورت نمادین از نماینده‌های خیران مدرسه‌ساز هر شهرستان با اعطای تندیس جشنواره و لوح زرین تجلیل شد.