پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
 

 

تعداد 3 دستگاه بخاری از سوی یک خیر تهرانی به مجتمع ناشنوایان نظام مافی واقع در منطقه 9 اهدا شد. "لیدا طاهری" مدیر این مجتمع با اعلام این خبر گفت: بخش توانبخشی این مرکز وسیله گرمایشی نداشت که با کمک  اين خیر تهرانی مشکل گرمایشی این بخش حل شد.

مدیر مدرسه در ادامه حضور خیرین در سال جاری در این مرکز را پررنگ دانست و افزود: «پیش از شروع سال تحصیلی هم با کمک تعدادی از خیرین تهرانی فعالیت هایی عمرانی بسیاری در مدرسه صورت گرفت و مشکلات مدرسه بر طرف شد.»

مجتمع ناشنوایان نظام مافی تنها مرکز آموزشی ناشنوایان حوزه غرب تهران است که در منطقه 9 واقع شده است. این مجتمع حدود نیم قرن پیش توسط خانم نظام مافی ساخته شد و با وجود قدمت زیاد به کمک خیرین گمنام همچنان پابرجاست مدیر این مجتمع از خیران در حل این مشکل کمک خواست و گفت: «خیرین نیک اندیش همواره با حمایت بی دریغ و بی منت خود کمک های بسیاری در حل مشکلات مدرسه داشته اند. امیدواریم مشکلات اندک مدرسه هم با حمایت آنها حل شود.

 گفتنی است مدرسه راهنمایی دخترانه زهرا نظام مافی در منطقه 9 از جمله مدارس وقفی خانم نظام مافی است که به دلیل قدمت بسیارش حدود 4 سال پیش با کمک اداره نوسازی تخریب و بازسازی شد. این مدرسه با متراژ 1400 متر مربع در مساحتی حدود 1839 متر مربع قرار دارد. در حال حاضر تعداد 208 دانش آموز پایه اول و سوم در 12 کلاس درس این مرکز آموزشی مشغول به تحصیلند. این مدرسه تمامی امکانات مانند آزمایشگاه و کتابخانه مجهز همچنین کارگاه را دارد و دانش آموزان در فضای مناسب مشغول به تحصیل هستند. مدیر مدرسه برای اینکه دانش آموزان بدانند مدرسه را چه کسی وقف کرده تابلویی از مشخصات و کارهای خیر خانم نظام مافی را در جلوی درب ورودی به ساختمان نصب کرده تا بچه ها هر روز آن را ببینند. وی معتقد است: «بچه ها باید خیرین را بشناسند و با کارهای آنها آشنا شوند پس وظیفه ما است که آنها را معرفی کنیم.»

خیرین از نگاه دانش آموزان مدرسه نظام مافی

فضای آموزشی مناسب و امکانات این مدرسه باعث شد تا بسیاری از دانش آموزان آن در سال گذشته به مدارس نمونه راه یابند. "فاطمه رضایی" یکی از دانش آموزان از امکانات این مدرسه می گوید: «خوشبختانه با کمک اداره كل نوسازی مدارس استان تهران، مدرسه مان همه امکانات را دارد و ما هیچ مشکلی نداریم. فضای کافی و سیستم حرارتی مدرسه باعث شده تا ما به راحتی درس بخوانیم.» وی دوست دارد در آیده مانند افراد خیر به دیگران کمک کند و می گوید: « دوست دارم شغلی داشته باشم که پردرآمد باشد تا بتوانم مالم را در کارهای خیر به خصوص مرسه سازی صرف کنم.»

"فاطمه حسینیان" دانش آموز پایه سوم این مدرسه هم خیرین را افراد ایثارگر می داند و می گوید:«خیرین انسانهای نیک سرشتی هستند که قلب بزرگی دارند. این افراد در دوره ای که ممکن است عده ای به دلیل مشکلات و کمبود فضای آموزشی درس خواندن را کنار بگذارند. حاضر شدند نه تنها مدرسه بسازند بلکه مشکلات مدارس را هم حل کنند.