پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨

معاون سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: استحکام و زیبایی باید در ساخت مدارس لحاظ شود

به گزارش روابط عمومي اداره كل نوسازي،توسعه وتجهيز مدارس استان بوشهر، سیدباقر مسلمی  سه‌شنبه در آئین کلنگ‌زنی مدرسه نمونه دولتی حضرت زهرا(س) بوشهر اظهار داشت:

مدارس تنها کلاس‌های درس نیستند و باید فضاهای مناسبی برای انجام کارهای جانبی در کنار کلاس‌های درس در مدارس ایجاد شود.

وی ادامه داد: اکنون در مدارس علاوه بر ایجاد کلاس‎های درس فضاهایی طراحی و اجرا می‎شوند که این امکان را به دانش‌آموزان می‎دهند که آموزش‎های تئوری خود را در این فضاها به مرحله اجرا درآورند.

مسلمی با تاکید بر لزوم زیباسازی مدارس خاطر نشان کرد: در ساخت و ساز مدارس اصل زیباسازی باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد چرا که این امر در ایجاد نشاط، انرژی و انگیزه در دانش‎آموزان و معلمان تاثیر بسیار زیادی دارد.

وی با تقدیر از خدمات دکتر مصلی‌نژاد خیر مدرسه‎ساز و مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی نژاد گفت: حساسیت در کارهای دکتر مصلی‌نژاد به خوبی نمایان بوده و حساسیت در اجرا و طراحی ایشان مثال‎زدنی است.

مسلمی اضافه کرد: باید از مرحله طراحی ساختمان تا محاسبات سازه‎ای و اجرای طرح، ایستایی در ساخت مدارس در دستور کار قرار گیرد و شاهد نظارت سازمان نظام مهندسی بر این موضوع باشیم همانطور که  در طرح‎های مصلی‌نژاد به خوبی نمایان است.

وی تاکید کرد: هر جا سخن از علم است کارهای مردی نمایان است که ثابت کرده همه جای ایران سرای او است و باعث پیشرفت های زیادی شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: کشور ما روی گسل زلزله قرار گرفته است و همین موضوع اهمیت ساخت و سازهای با کیفیت را بیشتر می‌کند.

وی افزود: در ساخت مدارس نیز باید اصل زیرساخت رعایت شده تا دانش آموزان با آرامش به درس خود برسند.

معاون سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین بر لزوم زیباسازی مدارس تاکید کرد و افزود: باید توجه ویژه‌ای در ساخت و سازها و به ویژه در ساخت مدارس به اصل زیبایی و طراوت شود.