پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
شنبه ٢ شهریور ١٣٩٨
 

شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز مازندران با حضور گسترده خیران مدرسه ساز ، مسلمی معاون پشتیبان ومشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور ، مهندس نبیان معاون امور عمران استانداری مازندران ،شیرزاد مدیرکل نوسازی مدارس مازندران ، قاسمی مدیرکل آ-پ مازندران فیا ضی نماینده نور ومحمودآباد ، عبوری شهردار واعضای شورای شهر ساری داودیان مدیرعامل بنیاد بین المللی بیماریهای نادر کشور ، در اردوگاه بادله ساری بر گزار واز خیرین مدرسه ساز مازندران تجلیل شد .

مهندس سید باقر مسلمی در شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز اظهار داشت کار خیرین از دیر باز در کشور وبین مردم ما رواج داشته است ومردم به تناسب علاشان در این مسیر گام بر می دارند تا گره ای از جامعه را باز کنند .

وی افزود مدرسه سازی در بین کارهای خیر دیگر از جایگاه ویژه ای بر خوردار است طی امار های بدست امده امر مدرسه سازی توانسته گوی سبقت را از دیگر کارهای خیر برباید . معاون پشتیبانی ومشارکتهای مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور بابیان اینکه موسسات ونهاد های مختلفی در کشور برای انجام کارهای خیر ایجاد شدند گفت : کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی ازاین موسسات است که توانسته در رفع مشکلات مردم نقش مهمی داشته باشد . مسلمی با بیان اینکه ماهانه 15 میلیارد تومان توسط صندوق هایی خیریه مدرسه سازی که در دست مردم است جمع آوری می شود با توجه به اینکه جمع این مبلغ در سال 180میلیارد تومان می شود اما در برخی از سالها کمک های خیرین مدرسه ساز از مبلغ هشتصد میلیارد تومان نیز فراتر می رود وی با اشاره کمبود فضا وتجهیزات آموزشی در مدارس کشور اعلام کرد . شش هزار مدرسه نا تمام در سطح کشور داریم . مهندس شیرزاد مدیرکل نوسازی مدارس استان مازندران نیز گفت :

در راستای سیاستهای وزارت آموزش وپرورش شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با الویت وترغیب خیرین مدرسه ساز به تکمیل پروژه های نیمه کاره دولتی که به دلیل کمبود اعتبارات نیمه کاره مانده است برگزار خواهد شد وپروژه جدید را برای تعریف نخواهیم داشت.  مدیرکل نوسازی مدارس مازندران از وجود دوهزار خیر مدرسه در مازندران خبر داد وگفت : در مشارکت خیرین مدرسه ساز مازندران از استانهای برتر کشور است . وی بابیان اینکه پروژه های جدید آموزشی از سوی نوسازی مدارس استان انجام نمی شود خاطر نشان کرد : پروژه های نیمه کاره آموزشی از طریق مشارکت  خیرین صورت می گیرد . مدیرکل نوسازی مدارس استان اظهار داشت . شش هزارپروژه نیمه کاره آموزشی در سطح کشور وجود دارد که سهم مازندران 224 پروژه نیم تمام دولتی است . وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز مازندران تا کنون متعهد به 273 میلیارد تومان اعتبار برای امر مدرسه سازی در استان شدند ، خاطر نشان کرد : تا کنون 255میلیارد توان محقق شد .

 شیرزاد از فعالیت بیش از دوهزار نفر از خیر مدرسه ساز خبر داد وگفت مشخصات 780نفر از خیران مدرسه ساز مازندران در سامانه به ثبت رسید که از این تعداد 106نفر زن 613نفر مرد و61مورد از خیران حقوقی هستند .

وی بااشاره به اینکه در حال حاضر 99 پروؤه آموزشی استان نیمه تمام است وبا مشارکت خیرین به پایان میرسد افزود این تعداد شامل 502کلاس درس در زیربنایی به مساحت 82هزار متر مربع را شامل میشود که برای تکمیل 27میلیارد تومان اعتبار لازم است.